בשבועות האחרונים לא מעט מפורסמים - כמו קייטי פרי, קווין הארט, דיאן קיטון, אשטון קוצ'ר, אלק בולדווין ועוד - יוצאים להגנתה של אלן דג'נרס על רקע דיווחים בלתי פוסקים ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת על התנהלות בלתי הולמת, פוגענית ולעתים גזענית על סט הצילומים של תכנית האירוח "אלן".

מה שהתחיל כשרשור בטוויטר שנועד לחשוף את הפרצוף האמיתי של דג'נרס, שמטיפה בתוכנית שלה לאדיבות אבל פחות בעניין של ליישם, הפך לסערה של ממש, עם האשמות שלא כולן מופנות ישירות כלפי אלן, אבל כן מטילות עליה את האחריות. גזענות, הטרדות מיניות וביריונות - כל אלה, על פי הדיווחים, היו שגרה יומיומית עבור עובדים ועובדות בתוכנית. בנוסף, בתחילת משבר הקורונה אחרי שהוחלט לנסות ולשדר את התכנית מביתה של דג'נרס, מפיקי התכנית הוציאו חלק ניכר מעובדי ההפקה הוותיקים לחופשות ללא תשלום ושכרו במקומם עובדים זמניים שקיבלו תשלום נמוך מהמקובל, וזכויות עובדים רבות נשללו מהם.

אלן דג'נרס ובראד פיט (צילום: יוטיוב )
דג'נרס ובראד פיט בתכנית האירוח | צילום: יוטיוב

אז מה עומד לקרות עכשיו? אחרי שמועות על כך שאלן רוצה לפרוש, התנצלות פומבית שלה לעובדיה ותחילתה של חקירה פנימית של הפקת התוכנית על ידי אולפני וורנר, נראה שייתכן שהסאגה הזאת מגיעה לסיומה. אלן, כפי שנראה כרגע, לא תפרוש מהנחיית התוכנית (מה שאומר שסביר שהעונה הבאה תיפתח במונולוג ארוך סטייל דג'נרס על הנושא), והיא ריכזה את העובדים שלה על מנת להודיע על פיטורים של שלושה ממפיקי התוכנית - אד גלווין (שהיה השם העיקרי שהוזכר בהקשר של הטרדות מיניות חוזרות ונשנות על הסט), קווין לימן וג'ונתן נורמן.

דג'נרס בישרה לעובדיה את החדשות על הפיטורים בפגישת וידאו שנערכה אתמול (שני) אחר הצהריים עם למעלה מ-200 עובדי התוכנית, ועל פי הדיווחים המנחה התנצלה והייתה על סף דמעות כששוחחה עם עובדיה. היא אמרה להם שהיא "לא מושלמת" ושהיא מבינה שמתוך מאמץ לנהל תוכנית מצליחה, המפיקים לא תמיד הראו רגישות כלפי בני האדם שמסביבם והוסיפה שההאשמות כלפי האווירה על הסט "שברו את לבה".

במהלך הפגישה הדיגיטלית דיברו גם מפיקיה של אלן (אלה ששרדו את הקיצוץ) וסיפרו עוד לגבי תוצאות החקירה הפנימית. הם מסרו לעובדים שאחרי ראיונות עם למעלה מ-100 עובדים, באולפני וורנר הסיקו שאין "גזענות מערכתית" על הסט, אבל כן שישנו מקום ליותר גיוון, והעובדים הבכירים, כולל דג'נרס עצמה, יעברו סדנאות בנושא. באותה נשימה, הודיעה אלן שטוויץ', שמשמש כדיג'יי של התוכנית, קודם לטייטל של מפיק בפועל.

בשיחת הווידאו אלן והמפיקים לא איפשרו לעובדים לשאול שאלות ורק מסרו להם את המידע, אבל דג'נרס התחייבה לקיים בעצמה פגישות מצומצמות פנים מול פנים עם כל חברי הצוות ברגע שהאילוצים הבריאותיים יאפשרו להם זאת. בינתיים הם ממשיכים לעבוד מהבית, ולהתכונן לעונה הבאה של התוכנית, שתעלה לאוויר ב-14 בספטמבר.