האם הקריירה הטלוויזיונית של אלן דג'נרס בדרך אל סופה? שורת דיווחים חדשים מעמידה בסימן שאלה את המשך דרכה על המסך של המנחה, וזאת בצל מספר סערות במרכזן מצאה את עצמה בחודשים האחרונים, כשבראשן חקירה רשמית סביב יחסי העבודה בתכנית האירוח הוותיקה שלה. 

דג'נרס עצמה שיגרה במהלך סוף השבוע מכתב התנצלות עבור עובדיה, בו הבהירה כי הליקויים שצפו במהלך כמה פרסומים בתקופה האחרונה - בהם טענות של עובדים זוטרים על יחס מבזה, משפיל ואף גזעני מצד מפיקי התכנית - יתוקנו. אך במקביל לאותה התנצלות האתר באזפיד, שהיה גם זה שפרסם תחקיר מקיף אודות אותם יחסי עבודה רעילים, פרסם תחקיר נוסף הכולל לא פחות מ-36 עובדים שטענו כי חוו או היו עדים להטרדות מיניות מצד בכירים בתכנית. לפי דיווח של הדיליי מייל הבריטי, התחקירים האחרונים והחקירה הרשמית סביב התכנית עשויים להיות נטל כבד מדי עבור דג'נרס, אם כי שמה צוין באותם תחקירים רק בהקשר לאחריותה הכללית כבוסית הבכירה, וללא טענות ספציפיות כלשהן.

על פי בכיר בחברת Telepictures, המפיקה את תכנית האירוח של דג'נרס מאז שעלתה לראשונה בשנת 2003, המנחה מספרת בימים האחרונים לבכירים בחברה ובאולפני האחים וורנר כי היא מעוניינת לעזוב את התכנית. "היא מרגישה שהיא לא יכולה להמשיך ושהדרך היחידה לשקם את המותג האישי שלה הוא לבטל את התכנית", סיפר אותו מקור, "האמת היא שהיא ידעה על כל מה שקורה, זאת התכנית שלה. זאת האחריות שלה. היא יכולה להאשים כל בכיר אפשרי - אבל בסוף אלן היא זו שאשמה".

בהמשך לאותו דיווח, צהובון הסאן כבר פרסם את שמו של המועמד המוביל, לכאורה, להחלפתה של דג'נרס: ג'יימס קורדן, המנחה בימים אלה את תכנית האירוח הלילית שלו ברשת CBS האמריקאית, שהפכה למפורסמת בזכות פינות פופולריות כמו "קארפול קריוקי". לפי מקורות ברשת NBC, המשדרת את תכנית האירוח היומית של דג'נרס, קורדן סומן כבר מזמן בתור "היורש" שלה. בנוסף, צוין כי פול טלגדי, יושב ראש חטיבת הבידור של NBC (שגם לקח חלק בחקירה של חברת וורנר מדיה סביב יחסי העבודה בתכנית), הוא "מעריץ גדול של ג'יימס". "ההחלפה את אלן תמיד עמדה להיות אתגר קשה", סיפר אחד המקורות, "אבל הוא (קורדן) מתאים לזה ויכול להשתלב בקלות". 

ג'יימס קורדן, 2020 (צילום: יוטיוב - The Late Late Show with James Corden)
"הוא מתאים לזה ויכול להשתלב בקלות". ג'יימס קורדן | צילום: יוטיוב - The Late Late Show with James Corden

ועדיין, נראה שקורדן ואויביה של דג'נרס צריכים לחכות בסבלנות. אנדי לאסנר, אחד מהמפיקים הבכירים בתכניתה של דגנ'רס (שגם מרבה להופיע מול המצלמה), פרסם ציוץ בטוויטר בו ציין כי "אף אחד לא יורד מהאוויר". בנוסף, הניו יורק פוסט פרסם מייל שנשלח על ידי המפיקים הבכירים בתכנית, בו נכתב כי הפרסומים על סיום דרכה הטלוויזיונית של דג'נרס הינם מוגזמים, וכי היא צפויה לחזור לצלם כבר החודש את השעשועון בהנחייתה, "Ellen's Game of Games", כשבעוד חודש גם תכנית האירוח תחזור למסך. "אנחנו יודעים שהימים האחרונים היו קשים לעיכול עבור כולם", כתבו, "באהבה, המפיקים".

"היא נלחמת למען הגנת התכנית ומה שהיא מייצגת", סיפר אחד המקורות בתכניתה של דג'נרס, "היא מאוד מתוסכלת ממה שקרה ומתכננת לתקן את הבעיות. היא לוקחת אחריות מלאה. אבל אין סיכוי שהיא עוזבת את התכנית, זה בולשיט".

בזמן שהמקורות השונים מציגים תמונה הפוכה בנוגע לדרכה המקצועית של דג'נרס, סוף השבוע האחרון היווה גם את הפעם הראשונה בה שמות גדולים כלשהם מתייחסים לפרשה, עם דגש על היחס האישי של דג'נרס כלפי עובדיה ואורחיה - שעמד גם הוא במרכז כמה דיווחים מהתקופה האחרונה. 

"סליחה אבל זה מגיע מהראש", כתב כוכב "כולם אוהבים את ריימונד" בראד גארט, ששיתף דיווח אודות התנצלותה של דג'נרס וכוונתה לפטר את אחד מהמפיקים הבכירים בתכניתה, "(אני) מכיר יותר מאדם אחד שזכה ליחס נוראי ממנה. זה ידוע". גארט אף זכה לחיזוק מהשחקנית ליאה תומפסון ("בחזרה לעתיד") שכתבה: "סיפור אמיתי. זה נכון".

בעוד כל חבריה המוכרים של דג'נרס עדיין שותקים, המפיק המוזיקלי סקוטר בראון, המוכר בזכות עבודתו עם ג'סטין ביבר, היה הראשון שפרסם הודעת תמיכה במנחה. "אנשים אוהבים להיכנס באנשים אחרים. הם אוהבים לראות אנשים נופלים", כתב, "אלן היא בן אדם אדיב, מתחשב ואמיץ שעומדת על מה שנכון ומדגישה בתכנית שלה את הטוב ביותר שבנו (...) היא לא עוסקת במה שפופולרי, היא עוסקת במה שנכון. שולח לאלן אהבה היום".