שלומי יפרח רגיל שיש כאלה שנרתעים ממנו ברחוב. זה כנראה בלתי נמנע כשאתה ראש ארגון הפשע מאור עזרא, הדמות אותה מגלם בסדרה "השוטרים". לקראת העונה השנייה שתעלה מחר (שלישי) בערוץ 12, פגש יפרח את ג'וס ריבה - וביקש להעביר מסר.

"אני מה זה חמוד, דובון כזה", מודה יפרח, "אל תפחדו ממני - אבל גם יש גבול לכל דבר. קרה שבאתי למסעדה ואמרו: 'שלא תשים לנו פה מטען חבלה'. אמרתי: אם תכניסו אותי, לא אשים לכם מטען חבלה. אם לא תכניסו אותי, זה כבר משהו אחר", הוא צוחק.

יפרח זוכר היטב את הרגע שבו בישרו לו כי קיבל את אחד התפקידים הראשיים בסדרה: "כשהודיעו לי שקיבלתי את התפקיד, צרחתי. אשתי ואני היינו באמצע ארוחת צהריים, שכבר לא אכלנו אותה אחרי הרגע הזה. כולם אמרו לי: 'זה הולך להיות גדול, מדהים', אבל אני לא האמנתי. קיבלתי את הסטירה כשהסדרה עלתה. אני ממש מחכה לעונה השנייה, בהתרגשות שיא ממה שקורה פה. לא מאמין לכל הדבר הזה. זה מדהים".

היית רוצה לשחק גם את הגוד-גאי?
"אני בראש כזה שעכשיו אשים לק בציפורניים ואשחק את מה שצריך. אין לי בעיה. אני שחקן, באתי לפה לשחק, לא לעשות רק תפקידים של עבריינים. גם אוכיח את זה בהמשך, בעזרת השם".

מה אתה באמת חושב על שוטרים?
"שכולם מדהימים ועושים עבודת קודש".

דור הררי, או לירז באומן אם תרצו, לשעבר מספר 2 של עזרא והיום אויבו המושבע, לוקח ברצינות את תפקיד העבריין וחולק דעה אחרת על לובשי המדים: "לא מחבב אותם, יש בהם משהו כחלחל ומעצבן. אני לא משחק שום שוטר ושום בטיח, אני עושה את הצד השני, הצד הבעייתי. לא רואים בחליפה הזאת שאני לובש, אבל אני בעייתי רצח".

על העונה החדשה סיפר הררי, "זה מרגש מאוד, חיכינו לזה. וואו, זו עונה אמא'לה. היה כיף, השקיעו יפה".

מה הרגע שהכי זכור לך מהצילומים?
"תכל'ס, לעבוד עם הצוות - שזה אותו הצוות מהעונה הראשונה. אלה אנשים תותחים ממש, הכי טובים במה שהם עושים, זהב. אנשים עם לב, שנותנים לך להרגיש בנוח, בטוח, לעוף עם רעיונות. יותר מזה - לא צריך".