אמש (שישי) בשעות הצהריים, דייר "האח הגדול" נתנאל רודניצקי הצדיע במועל יד ואמר "הייל היטלר". המקרה אירע כשרודניצקי ניהל שיחה עם בת הזוג שלו בבית, דיאן שוורץ,  שהסירה שיער מעל השפה והם התבדחו כי נוצר לה "שפם של היטלר".

שוורץ הגיבה מיד ואמרה כי ההצדעה במועל יד ״נוגדת את חוקי הבית״. בהפקת התוכנית של רשת 13 פתחו בבדיקה ואמרו כי הנושא ״בטיפול״. מקרה דומה התרחש ב"האח הגדול" פורטוגל בשנה שעברה, כשאחד מדיירי הבית הצדיע במועל יד. במקרה ההוא, הדייר הודח מהתוכנית מיד.

עכשיו, הפקת התוכנית סיפקה את תגובתה לאירועים והכריעה שנתנאל ושחף שגם הוא נראה מצדיע באופן הזה כששהה בבריכה - לא יודחו מהבית.

@gilmishali7 דייר #האחהגדול #נתנאלרודניצקי הצדיע במועל יד #פוריו #vira #foru #fyp ♬ צליל מקורי - Gil Mishali גיל משעלי

מהפקת ״האח הגדול״ נמסר בתגובה: ״אנו רואים בחומרה רבה את סימון תנועת מועל היד של שחף ונתנאל. אין דרך להצדיק התנהגות מסוג זה, ויש להוקיע אותה בכל תוקף, גם אם נעשתה בהומור. לאורך כל שנות שידור ״האח הגדול״, הפקת התכנית התמודדה עם סיטואציות מורכבות, שדרשו טיפול הולם ומיידי. גם במקרה זה, נערכו דיונים ממושכים אשר הביאו אותנו להחלטה כי ראוי שנושא חשוב זה יעלה לשיח בתוך הבית. על כן, שגרת היום תקטע, ויתקיים דיון מעמיק בנושא עם הדיירים בהובלת אורנה בן דור - יוצרת קולנוע וטלוויזיה, בת לניצולי שואה, במאית הסרט "בגלל המלחמה ההיא", אשר עוסקת רבות בנושא השואה ביצירותיה".
 
"אירועי השעות האחרונות בבית ישודרו בתכנית הערב בהרחבה ובשקיפות. לאור זאת, ההדחה  והכניסה הנוספת לבית, שתוכננו לפרק הערב, ידחו למחר. אנו מבינים כי ההחלטה שלא להוציא מהבית את שחף ונתנאל עשויה להיות שנויה במחלוקת. לתפיסתנו, הרחקתם מהבית היא ההחלטה הפחות מורכבת ואילו הפעם אנו מבקשים להתמודד עם העניין בגישה שונה ולטפל בו מהשורש, מתוך אמונה כי הדיון שיתקיים בבית יחדד את החומרה במעשים מסוג זה, ואף יעורר חשבון נפש נוקב בקרב הדיירים".