דיוויד בניוף ודי. בי. וייס, היוצרים והתסריטאים הראשיים של משחקי הכס, הפכו בשנים האחרונות לאחד הצמדים הכי מחוזרים בהוליווד. על רקע סופה של הסדרה - שהגיעה בחודש מאי האחרון לאקורד סיום מרשים, גם אם לא מדהים באיכותו - פורסמו שלל ידיעות על הפרויקטים הבאים שהשניים יובילו, בהם גם בימוי וכתיבת סרט חדש בסדרת מלחמת הכוכבים. הלילה פורסם שוויס ובניוף הלכו גם בדרכם של יוצרים טלוויזיוניים מצליחים כמו ריאן מרפי ושונדה ריימס, וחתמו על מעין חוזה טאלנט עם ענקית הסטרימינג נטפליקס, במסגרתו יפתחו ויפיקו עבורה סדרות וסרטים חדשים.

"אנחנו נרגשים לקבל את המאסטרים של אמנות הסיפור, דיוויד בניוף ודן וייס לשורותיה של נטפליקס", מסר מנהל התוכן של נטפליקס, טד סרנדוס. "השניים הם כוח יצירתי שעינג צופים מסביב לעולם ביכולות הסיפור האפיות שלהם. כבר קשה לנו להתאפק עד שנראה מה הדמיון שלהם יביא לחברינו". היוצרים ונטפליקס לא הסגירו את סכום העסקה באופן מפורש, אולם מגזין ההוליווד ריפורטר ציטט מקורות המקורבים לתסריטאים, שטענו כי שווי העסקה עומד על כ-200 מיליון דולרים. זהו, כמובן, סכום עצום, אולם עדיין לא מדובר בעסקה הגדולה ביותר בתולדות נטפליקס. בשנה שעברה, דווח כי המפיק והתסריטאי ריאן מרפי (אימה אמריקאית, פוזה) קיבל מנטפליקס בין 250 ל-300 מיליון דולרים על הפקת עשרה סרטים וסדרות בחמש בשנים הקרובות. שונדה ריימס, יוצרת האנטומיה של גריי וסקנדל, חתמה גם היא על עסקת פיתוח עם נטפליקס, ששווייה הוערך בכ-150 מיליון דולרים, וגם בני הזוג אובמה יפיקו תוכן בלעדי לספקית הסטרימינג - זאת תמורת סכום שלא פורסם.

"היתה לנו תקופה יפהפייה בת יותר מעשור ב-HBO, ואנחנו אסירי תודה לכולם שם, על שתמיד גרמו לנו להרגיש בבית", מסרו וייס ובניוף בהצהרה משותפת. "בחודשים האחרונים דיברנו עם סינדי הולנד ופיטר פרידלנדר, וגם עם טד סרנדוס וסקוט סטובר (כולם בכירים במערך התוכן של נטפליקס. מערכת tvbee) אנחנו זוכרים את אותם הסרטים משנות ה-80, אנחנו אוהבים את אותם הספרים, אנחנו מתרגשים מאותן האפשרויות הסיפוּריות. נטפליקס בנתה משהו מרשים וחסר תקדים, וכבוד הוא לנו להצטרף אליהם".