מלחמת שירותי הסטרימינג רק הולכת ומחריפה, כשהקרב הכי גדול הוא לא רק על הפקות מקוריות אלא דווקא על שידורים חוזרים של סדרות פופולריות: כזכור, לפני מספר חודשים הודיעה נטפליקס כי היא מאבדת את זכויות השידור על שתיים מהסדרות הפופולריות ביותר שלה בארה"ב, חברים והמשרד. זאת משום שהחברות המפיקות את הסדרות הללו, האחים וורנר ואולפני יוניברסל בהתאמה, בחרו להעביר אותן לשירותי הסטרימינג שהן יפעילו בעצמן HBO מקס ופיקוק, שירות הסטרימינג העתידי של אולפני יוניברסל, ששמו נחשף אתמול, ושיושק בחודש אפריל.

השינוי זה יתרחש ממש עוד מעט, בתחילת 2020, אך כפיצוי על האובדן הגדול (שוב, בארה"ב בלבד, אם כי התחזיות העגומות גורסות שבהמשך הדרך, נטפליקס תאבד גם את הזכויות הבינלאומיות שלה לחברים), הודיעה אתמול נטפליקס כי רכשה את הזכויות הגלובליות לכל פרקי סיינפלד, וכל 180 הפרקים של הסדרה הפופולרית יעלו אצלה בשנת 2021 למשך חמש שנים. טד סרנדוס, מנהל התוכן של נטפליקס, אמר שלשום: "סיינפלד היא הקומדיה הטלוויזיונית שכל הקומדיות האחרות נמדדות מולה. היא רעננה ומצחיקה יותר מתמיד, והיא תהיה זמינה בכל העולם לראשונה באיכות 4K".

עבור התענוג הזה שילמה נטפליקס לחברת סוני יותר מ-500 מיליון דולרים. זאת לעומת חברים שנרכשה על ידי HBO מקס ב-425 מיליון דולרים, והמשרד שנרכשה על ידי פיקוק ב-500 מיליונים. יחד עם זאת, הסכום הכי גדול עד כה היה עבור זכויות הסטרימינג של המפץ הגדול, שנמכרו ל-HBO מקס תמורת סכום משוער של כמיליארד דולר.

ולמרות שישנן סדרות יקרות ממנה, גורמים בתעשייה טוענים שנטפליקס הוציאה יותר מדי כסף על סיינפלד. זאת משום שבהשוואה לחברים ולהמשרד, סיינפלד היא לא בדיוק הצלחת סטרימינג מסחררת עד כה. המשרד מהווה כעת כ-7 אחוזים מהתוכן הנצפה ביותר בנטפליקס בארצות הברית, וחברים מהווה 4 אחוזים. סיינפלד לעומת זאת, שפרקיה מוזרמים כרגע בהולו, מהווה שם פחות מ-1 אחוז מהתכנים הנצפים. כמו כן, נטען, חברים והמשרד מכילות עלילות מתמשכות של מתח מיני בין שני גיבורים, ובמרכזן נמצא למעשה סיפור אהבה, מה שמזמין צופים להמשיך ולצפות בהן כדי לראות את התפתחות הסיפור. זה לא המצב בסיינפלד, שלא מכילה כמעט אף אלמנט רגשי היוצר הזדהות עם הדמויות שבה מלבד צחוק. כך שייתכן שצופי דור ה-Y וה-Z פחות יתחברו אליהן בצפיית בינג'.

בארץ, אגב, יש בשורות טובות ורעות: חברים, מצד אחד לא הולכת לשום מקום, ותישאר בנטפליקס גם אחרי שנת 2020 (משום ש-HBO מקס לא צפוי להיות מושק אצלנו בקרוב). בשנת 2021 תצטרף אליה גם סיינפלד, כך שנרוויח את שתי הסדרות הללו. המשרד, לעומת זאת, לא זמינה בנטפליקס כלל ולא צפויה להיראות במחוזותינו בעתיד.