ביום חמישי האחרון נעצרה גיליין מקסוול - אשת סודו לשעבר של המיליארדר ועבריין המין ג'פרי אפשטיין, שחזר לאחרונה לכותרות בעקבות הסדרה "עושר מחריד" של נטפליקס, שסקרה את חייו ואת מקרי התקיפה, הטרדה והתעללות שייחסו לו נשים רבות בגילים שונים. מאז אותו יום, עוד ועוד פרטים נחשפים אודות החיפוש אחר מקסוול והמעצר הדרמטי שלה בידי ה-FBI, בין היתר בגין מתן עדות שקר ושידול קטינות להשתתפות במעשי מין שבוצעו על ידי אפשטיין.

עד יום חמישי האחרון, כזכור, מקום הימצאה של מקסוול לא היה ידוע, ובשלב מסוים אף הופצו שמועות כי היא מסתתרת בישראל. לבסוף, מקסוול נמצאה דווקא במדינת ניו המפשייר בארה"ב, שם נעצרה בשעות הבוקר. על פי דיווח של הדיילי מייל, מטוסי ריגול החלו לחוג סביב מקום המחבוא שלה - אחוזה מפוארת ומבודדת אותה רכשה במזומן - כמה שעות קודם לכן. כשהרגע הנכון הגיע, כ-24 סוכני FBI, יחד עם כוחות שיטור נוספים, פרצו את שער האחוזה ודהרו לבית בשיירה של 15 רכבים.

"בואו רק נגיד שלא דפקנו בנימוס על הדלת", סיפר אחד השוטרים שלקח חלק במבצע, "ריסקנו אותה". לפי הדיווח, מקסוול הייתה ערה כאשר הכוחות הגדולים פרצו לביתה, ישבה בסלון הבית ולבשה "מכנסי טרנינג וחולצה". "היא הסתובבה במהירות ונאזקה, היא הייתה עצורה תוך שניות בודדות", הוסיף אותו שוטר, "באופן די מוזר לא הייתה לה תגובה כלשהי, זה נראה כאילו זה לא חילחל בה". 

השכנים מהבתים הסמוכים למקום המסתור של מקסוול, כך מתברר, לא ידעו כי הם נמצאים לצד שותפתו של הפדופיל המנוח. אחד מאותם שכנים התראיין גם הוא, והסביר כי רק עם פרסום דבר המעצר, הבינו התושבים מדוע חגו סביבם אותם מטוסים לכל אורך הבוקר. "הבנתי שזה היה ה-FBI, שווידא שהיא לא בורחת לפני שצוות הפשיטה מגיע", סיפר. כיאה לדמות מבוקשת כמו מקסוול, המבצע לתפיסתה גם עלה לא מעט כסף. על פי המקור ששוחח עם העיתון, אותו מבצע דרש מיליוני דולרים ומאות שעות עבודה, והיווה "משחק של חתול ועכבר בסיכון גבוה". לפי המקור, ההוצאה הכוללת על המבצע הייתה "לפחות חמישה מיליון דולר, אולי יותר". 

מקור אחר העריך כי מקסוול וצוות עורכי הדין שלה "נערכים למלחמה". "הייתה להם שנה לצפות לזה (מאז מעצרו של אפשטיין, ר.א). יש לה את הכסף להרכיב את הצוות המשפטי הטוב ביותר", הסביר, והעריך כי אותם סנגורים "ציפו שהיום הזה יגיע". "היא נמצאת בקרב חייה ולא הולכת ליפול בשקט. היא מתעקשת שהיא חפה מפשע ותמיד אמרה זאת", הוסיף.

במקביל, וירג'יניה רוברטס ג'ופרה - אחת מהמתלוננות הבולטות נגד אפשטיין - התראיינה לתכנית חדשות אוסטרלית וסיפרה מה קרה במהלך הדיון המשפטי בעניינה של מקסוול. בעוד העצורה הטרייה השתתפה באותו דיון בשיחת וידאו, ג'ופרה ואנשים נוספים הורשו לקחת חלק בדיון, ונחשפו רק להקלטת אודיו שלו. לפי ג'ופרה, היא שמעה "אישה בריטית צורחת 'למה זה קורה? איך זה קורה? איך זה יכול לקרות?' - ובוכה ללא הפסקה". ג'ופרה, שמעריכה כי אותה אישה היא מקסוול עצמה, סיפרה: "היום הזה, עבורי, חייב להיות אחד הימים הטובים בחיי. לא הפסקתי לחייך ולבכות מרוב אושר. אני שמחה לדעת שהיא נמצאת במקום שהיא שייכת אליו".