איוואן ליטומין, כתב חדשות בערוץ הטלוויזיה "רוסיה 24" הרוסי, הגיע לראיין את סרגיי זאייצב, אחד מהנציגים הנבחרים של מחוז שירינסקי שברפובליקת חקסיה, ותומך נלהב של פוטין. אחת השאלות של ליטומין הייתה רגישה במיוחד: בשנת 2015, פרצו שריפות במחוז, וחלק מהתקציב הציבורי (כ-23 מיליון דולרים) היה אמור להיות מושקע בשיקום מערכות הביוב באזורי המגורים שנפגעו מהשריפות. על פי השמועה, זאייצב לקח חלק מהכסף הזה לכיסו הפרטי, והשתמש בו כדי לבנות את הבית הפרטי שלו. 

כצפוי, זאייצב לא אהב את השאלה, אבל במקום לסרב להגיב או להתעצבן מילולית, הוא תפס את המיקרופון שבידו של ליטומין באגרסיביות, המשיך לדחוף אותו ולבסוף השליך אותו על הרצפה בכוח רב. אגב, לאחר השריפות, זאייצב הואשם בכך שלא דאג לפנות מזבלות לא חוקיות באזור השריפות, שתרמו להתפשטות שלהן, וגם לא התריע את המקומיים בזמן על הסכנה שבדרך. הוא נמצא אשם וקיבל עונש מאסר של ארבע שנים וחצי, אבל במסגרת אקט חנינה גורף העונש שלו בוטל והוא נשאר בתפקידו הציבורי.

לא ברור אם ליטומין חווה פציעות מהתקיפה הזאת, אבל מנהיג המפלגה אנדריי טורצ'ק החליט להשעות את זאייצב מהתפקיד, ולאחר בירור יתכן והוא יפוטר, ויכול לקבל עונש של עד שש שנות מאסר על התקיפה. "אם אתה לא יודע איך להתמודד עם אנשים ולענות לשאלות קשות, אין לך מקום בממשלה", אמר טורצ'ק.

הסרטון הקצר זכה לתהודה בינלאומית אחרי שהופיע בציוץ של מריה שוקילו, שליחת העיתון El País לרוסיה ואוקראינה. "הוא לא אהב את שאלתו על הזנחת קורבנות השריפה באזור, ועוד פחות על האחוזה המפוארת שלו", הבהירה שוקילו את פעולותיו האלימות של זאייצב בציוץ שכתבה, ושליווה את הסרטון מתוך שידור החדשות.