ההחלטה של כוכבת "צער גידול בנות" לורי לוקלין ובן זוגה, מעצב האופנה מוסימו ג'יאנולי, לחתום על עסקת טיעון ולהודות על מעורבותם בסקנדל הקולג'ים שהסעיר את הוליווד, אולי הייתה צפויה - אבל עדיין הצליחה לגרום לרעידת אדמה של ממש. מקורביה של לוקלין, שבמסגרת ההסדר עליו חתמה צפויה לרצות עונש מאסר של חודשיים, סיפרו בימים האחרונים על התחושות שלה ושל קרוביה סביב הכניסה לכלא.

במסגרת הסדר הטיעון עליו חתמו, לוקלין וג'יאנולי הודו באשמה בכל הטענות כלפיהם - שעסקו בתשלום של כחצי מיליון דולר במטרה להכניס את בנותיהן לאוניברסיטה של דרום קליפורניה - ובתמורה יזכו לעונש מופחת, אך עדיין משמעותי. לוקלין צפויה לרצות עונש מאסר של חודשיים, בנוסף ל-100 שעות עבודות שירות ותשלום קנס של כ-150 אלף דולר, בעוד חלקו של ג'יאנולי בפרשה היה משמעותי יותר, ועל כן הוא יישלח למאסר של חמישה חודשים. לצורך השוואה, כוכבת "עקרות בית נואשות" פליסיטי הופמן, שלקחה חלק גם היא באותה קנוניה, נשלחה לפני כמה חודשיים למאסר של שבועיים בלבד.

בעוד כל המעורבים בסקנדל הקולג'ים המדובר, גם הלא-מפורסמים מביניהם, היו מבוגרים - ה"מרוויחים" העיקריים היו דווקא הילדים. בנותיהם של לוקלין וג'יאנולי, אוליביה ג'ייד ואיזבלה רוז, אמנם זכו להתקבל לקולג' יוקרתי כספורטאיות מצטיינות על אף שכלל לא היו כאלה (והוגדרו כך בתמורה לאותו סכום כסף), אבל לא לקחו חלק פעיל בפרשה ועל כן לא הואשמו בסעיפים כלשהם. 

אם לוקלין וג'יאנולי לא היו חותמים על עסקת טיעון, המשפט נגד השניים היה נפתח - והבנות, על אף שלא היו חשודות, היו נקראות לדוכן העדים. על פי מקורב לבני הזוג ששוחח עם הצהובון Us Weekly, ההחלטה לחתום על עסקת הטיעון נבעה בדיוק בגלל זה. "לורי ומוסימו הרגישו שהמשפט היה הופך לחסר זהירות", הסביר, תוך ציון העובדה כי בני הזוג דאגו מקריאה אפשרית של הבנות למתן עדות, "זה היה הופך למכוער". מקורב אחר סיפר כי השניים "התעייפו מלחיות בתוך לימבו" ו"לא יכלו להמשיך עם חייהם". "בסוף, הייתה להם בחירה בין 50 שנה או כמה חודשים מאחורי הסורגים", הוסיף, "תעשו את החשבון".

ההחלטה של לוקלין וג'יאנולי אמנם חסכה מבנותיהם את אותו מעמד מורכב, אך השתיים ממש לא רגועות בימים אלה. "אוליביה ובלה היו הרוסות כשלורי ומוסימו אמרו להן שהם מודים באשמה", סיפר מקור נוסף, "הבנות בילו הרבה זמן אצל ההורים שלהן לאחרונה, והם הפכו למשפחה מלוכדת יותר. הבנות עברו כל כך הרבה עליות ומורדות שהן שמחות שכל זה נגמר, אבל הן דואגות מכך שאמא שלהן הולכת לכלא". 

מקור אחר, ששוחח עם האתר Page Six לאחר ההודאה של לוקלין באשמה, סיפר על התקופה הקשה שהשחקנית עברה: "היא הבן אדם הכי מתוק, זה הרס לה את החיים לנצח, אני מרגיש שהיא כבר שילמה את החוב שלה בשלב הזה כי הכל היה כל כך מלחיץ עבורה. היא עברה גיהנום, היא תשלם על זה בכל שארית חייה".

במסגרת סקנדל הקולג'ים, שכונה על ידי הרשויות "Varsity Blues", לוקלין, ג'יאנולי, הופמן והורים מיוחסים אחרים הואשמו בכך שזייפו תעודות ותמונות בכדי שבנותיהן תתקבלנה לאוניברסיטה כספורטאיות מצטיינת, על אף שכלל לא עסקו בתחום. כמו כן, כאמור, בני הזוג שיחדו פקידים ומנהלים בסכום של חצי מיליון דולרים - צעד שתועד גם במספר התכתבויות אימייל.