"הוא באמת אדם מסוכן, והוא פשוט מסתובב חופשי": הבמאי קארי ג'וג'י פוקונאגה, אחד השמות העולים בהוליווד ב-15 השנים האחרונות, מואשם בהתנהגות מינית בלתי הולמת כלפי שלוש נשים צעירות. פוקונאגה זכה להערכה בתחילת העשור הקודם, כשביים את העונה הראשונה של סדרת האנתולוגיה "בלש אמיתי" ברשת HBO, והוא חתום גם על הסדרה "מטורף" ("Maniac") בנטפליקס ועל הסרטים "ג'יין אייר", "חיות ללא לאום", ו"לא זמן למות", הלהיט האחרון מבית ג'יימס בונד.

ההאשמה הראשונה נגד פוקונאגה פורסמה עוד באוקטובר האחרון, כאשר השחקנית ריידן גריר, שלוהקה ל"בלש אמיתי", העידה שפוטרה על ידו לאחר שסירבה לצלם סצינה בחזה חשוף. גריר, שהייתה בת 24 בזמן ההפקה, סיפרה כי חוזה ההעסקה שלה לא כלל סצינות בעירום חלקי, וכי הובטח לה מספר פעמים שהיא לא תידרש להתפשט מול המצלמה. גריר חשפה את העדות שלה לקראת יציאת "לא זמן למות" לאקרנים, ואמרה ש"עכשיו, כשקארי מסתובב ומדבר על כל הדמויות הנשיות שלו, זה מרגיש כמו סטירה שחוזרת על עצמה שוב ושוב".

בחודשים שחלפו מאז לא הצטברו עדויות נוספות נגד פוקונאגה - שמתעד בימים אלה את המאמצים ההומניטריים באוקראינה - אך בסוף השבוע שעבר זה השתנה. השחקנית והסקייטרית ראשל וינברג ("בטי"), שהשתתפה בפרסומת לסמסונג בבימויו של פוקונאגה בשנת 2016 - כשהיא בת 18 בלבד - העלתה סרטונים לאינסטגרם שבהם חשפה שנאלצה לעבור טיפול פסיכולוגי של שנה ואובחנה כבעלת הפרעת דחק פוסט-טראומתית (PTSD) בעקבות עבודתה לצד הבמאי. "מעולם לא חשבתי שאדבר על מה שקרה", היא כתבה בטקסט שליווה את הסרטון, "אבל היום הזה הגיע". "השלטון של האיש הזה בהוליווד צריך להסתיים".

ההאשמות של וינברג, ושל עדות נוספות שנחשפו אחריה, נוגעות בעיקר ל"גרומינג" (Grooming) מצדו של פוקונאגה. גרומינג, מושג שחודר לשיח יותר ויותר לאורך השנים האחרונות, נוגע למצבים שבהם מבוגרים (לעיתים מפורסמים) משתמשים בשיטות מניפולטיביות כדי ליצור קשר עם קטינים וקטינות ולנצל אותם מינית. ההאשמות בגרומינג לא נוגעות בהכרח לאקט המתעלל עצמו, אלא לאופן ההדרגתי שבו הקשר נבנה בין שני הצדדים, ולהונאה הנפשית שהוא יוצר. לפי וינברג, היא הרגישה צורך להיחשף לאחר שפוקונאגה העלה פוסט תמיכה בנשים בצל הסערה הציבורית בארה"ב, סביב האפשרות לביטול הזכות להפלות.

"זה מצחיק איך יש אנשים שמציגים את עצמם כתומכים בנשים, והם למעשה האנשים הכי מחורבנים בעולם שכל מה שהם עושים זה לגרום להן לטראומות", וינברג הסבירה במהלך אחד הסרטונים שהעלתה, "הוא באמת אדם מסוכן, הוא נורא, והוא פשוט מסתובב חופשי. הוא חושב שהוא אדם טוב אבל הוא משקר לעצמו, זה משוגע". השחקנית לא פירטה את אופי ההתקשרות שלה עם פוקונאגה, אך אמרה ש"כל מי שקרוב לנושאים האלה יודע שהחרא הזה גרם לי לטראומה. אני לא רציתי להיות בחיים... האיש הזה פי שניים ממני בגיל, אבל הוא מתנהג כמו ילד". וינברג אף טענה כי פוקונאגה פגע בצעירות נוספות, סיפרה ששניהם הגיעו לבסוף ל"אינטימיות מלאה" (אך התבקשה לשמור על כך בסוד, כי הוא הרגיש ש"זה יגרום לו להיראות רע") ואמרה ש"יש לי המון להגיד, אבל אני לא רוצה להגיד את זה בסטורי שלי כי אני לא רוצה להיתבע. זו הדאגה שלי למרות שאם אני אתבע, אין לי מה להפסיד. אני בת 23 היום, מה כבר יש לי?".

השבוע, לאחר שהסרטון של וינברג החל לצבור תאוצה ברשת, שלוש נשים נוספות נחשפו והאשימו את פוקונאגה בהטרדה מינית וגרומינג. התאומות האנה וקיילין לואש, שעבדו עם פוקונאגה ב"מטורף" כשהיו בנות 20, העלו שרשור לחשבון הטוויטר המשותף שלהן שבו סיפרו שהבמאי "רדף" אחריהן במשך שנים. לפי התאומות, פוקונאגה הזמין את עצמו לבית שלהן - ובעודו יושב עם שתיהן בג'קוזי הוא שאל האם תהיינה מעוניינות בקיום שלישייה. לדבריו, גילוי העריות שמעורב בכך יהיה בסדר "אם כל המעורבים מסכימים". 

מערכת היחסים של התאומות עם פוקונאגה נמשכה, וכשהבמאי הזמין אותן לפנטהאוז שלו כדי לצפות ב"לא זמן למות" לפני יציאתו לאקרנים, הוא משך את אחת מהן מעליו. התאומות עזבו את הדירה, ובהמשך אמרו לו שהן מעוניינות לנתק איתו כל קשר. לדבריהן, תגובתו הייתה לשאול אותן אם הן מבינות "כמה רע זה ייראה" אם הן יחשפו את מה שקרה ביניהם. כלי התקשורת בארה"ב פנו לפוקונאגה בעקבות ההאשמות, כמו גם לווינברג ולתאומות לואש (שהעלו סלפי משולש והבטיחו להמשיך במאבק שלהן), אך אף אחד מהצדדים לא מסר את תגובתו.