באפריל האחרון התגשמה משאלת ליבם של רבים ממעריצי "איך פגשתי את אמא" (או, אצל חלקם, הסיוט הגדול שלהם): נודע כי ספין אוף לסיטקום האהוב עומד להגיע למסך הקטן. על החידוש, שזכה לשם המתבקש "איך פגשתי את אבא", אחראים צמד המפיקים שמזוהים גם הסדרה המצליחה "החיים עצמם", אייזק אפטאקר ואליזבת' ברגר. יחד איתם, יעבדו גם יוצרי "איך פגשתי את אמא" המקורית, קרטר בייס וקרייג תומאס, שישמשו מפיקים בפועל. וזה אפילו לא החלק הכי טוב: עם הדיווחים על הפקת הספין אוף, נודע כי את הדמות הראשית תגלם לא אחרת מהילארי דאף, כוכבת "יאנגר" ו"ליזי מקגווייר". הספין אוף המתוכנן, שישודר ברשת הולו, יגולל את סיפורה של סופי שמספרת לילדיה איך היא פגשה את אביהם. סיפורה מתחיל בשנת 2021 כשהיא וחבריה מנסים למצוא אהבה בעידן אפליקציות ההיכרויות.

אבל "איך פגשתי את אבא" לא תמיד הייתה אמורה להיראות ככה. היוצרים ידעו לא מעט ניסיונות כושלים עד שהפרויקט סוף סוף יצא לפועל, ובהתאם - הספין אוף המדובר עבר כמה וכמה גלגולים. עוד ב-2014, תומאס ובייס כתבו פיילוט עבור רשת CBS ל"איך פגשתי את אבא", ולמעשה - אמורה הייתה להוביל אותו שחקנית אחרת: גרטה גרוויג, המוכרת מ"ליידי בירד" ו"נשים קטנות". גרוויג אמורה הייתה לגלם את סאלי, אישה צעירה שמחפשת את אהבת חייה, אך ברשת לא הביעו התרשמות גדולה מהפיילוט והתוכנית ספגה דחייה כואבת. נשיאת הרשת הבהירה בזמנו כי "היו גורמים בפיילוט שלא עבדו" ואף הודתה כי היא "שבורת לב". תסריט שהודלף של פרק הפיילוט רק הבהיר כי הספין אוף אכן מחוויר בהשוואה לסדרה המקורית.

אנחנו כבר מכירים את הסוף של הסיפור הזה: היוצרים לא אמרו נואש ובסוף הצליחו להקים לתחייה את הרעיון שבער בהם (זה אמנם דרש עוד ניסיון אחד כושל, אבל בסדר). אבל למרות שאנחנו כבר מצליחים לראות את הספין אוף עם דאף במו עינינו (וכן, אנחנו בהחלט נרגשים) - קשה לנו שלא להיות סקרנים בנוגע לאותו פיילוט ראשוני ומושמץ בכיכובה של גרוויג. בשנים האחרונות, קטעים מהפרק ההוא הודלפו לרשת, ולאחרונה הפרק הודלף במלואו כאשר אדם בשם ג'ון גילמן פרסם אותו באתר Vimeo. הפיילוט אמנם כבר נמחק מאז - אבל ברשת כבר הספיקו להסיק מסקנות.

הפיילוט הכושל של "איך פגשתי את אבא" (צילום: CBS, vimeo)
הפיילוט הכושל של "איך פגשתי את אבא" | צילום: CBS, vimeo

ראשית כל, הקונספט הבסיסי של "איך פגשתי את אמא" לא התקיים בו. כזכור, בסדרה המקורית טד המבוגר יושב מול ילדיו והוא מספר להם אנקדוטות מחייו בניו יורק, ואנחנו זוכים להכיר את צאצאיו ולו במעט. במקרה של סאלי (בגילומה של גרוויג), אנחנו לא זוכים לראות בפרק את בנה קריקט (שם שהוא נושא שיחה ראוי בפני עצמו). ולמה? כי היא מקלידה את סיפורה במכונת כתיבה, פעולה שלא מצליחה בשום צורה לעבור מסך ומתיש מאוד לצפות בה מתרחשת. נשאלת השאלה - למה שהאם ובנה לא ינהלו שיחה פנים מול פנים. עוד דבר שהפריע לגולשים הוא העובדה שמג ראיין ("כשהארי פגש את סאלי") היא שמקריינת את הפיילוט בתור סאלי המבוגרת. מדובר בשחקנית משכמה ומעלה, אבל קולה הגבוה יחסית לא מזכיר כלל את קולה העמוק של גרוויג.

גולשים רבים גם חשו כי הדמויות בפרק לא עשו חסד עם השחקנים המצוינים שלוהקו לגלם אותן. אחת מהן היא טיה סירכר, שמגלמת בכישרון רב את ויקי ב"המקום הטוב" אבל לא ממצה את יכולותיה בדמות הבסטי של הגיבורה ב"איך פגשתי את אבא" מ-2014. אנדרס הולם, שלדעת רבים הצטיין בעבודתו ב"עובדים מצטיינים" (ראיתם מה עשינו פה?), גם הוא לא זרח (ולא באשמתו), כשנתקע בדמותו המשמימה של בעלה של סאלי. 

הבעיה שמסתמנת על פי הגולשים הייתה לא הייתה רק הדמויות השטוחות אלא גם העלילה המשונה. בעוד טד היה רומנטיקן בנשמתו, סאלי היא בחורה בת 27 שאוהבת לצאת למסיבות ולחגוג עם חברתה ג'ולייט (סירכר). בעלה גאווין, מצידו, לא מאוד מרוצה מאורח החיים הנהנתי שלה ומחליט לסיים איתה את הקשר. כשהנישואים מתפרקים, ג'ולייט (שנראה כי כל תכליתה היא שיפור חייה של חברתה הטובה) נחושה לשדך לסאלי בחור אקראי מהמשרד שלה, פרנק. בטעות, הוא משכנע אותה לחזור לבעלה, והיא עושה זאת אבל מהר מאוד מחליטה שוב לפרק את החבילה. ולמה אנחנו מספרים לכם את כל זה? כי בסוף הפרק הוצג ספוילר לזהות האבא, מה שבעצם מייתר את הסדרה כולה: הפרק מסתיים עם תמונה של פרנק מחזיק את קריקט שזה עתה נולד.