בתחילת השבוע עלה בערוץ yes דוקו "עלייתה ונפילתה של ענבל אור", סרט תיעודי בשני חלקים המציג את חייה של יזמית הנדל"ן ואשת העסקים שיצרה לאורך השנים אינספור כותרות. בסרט, אותו ביימה היוצרת נילי טל, מוצגות תחנות חשובות מחייה של אור, החל מהילדות בבאר שבע, דרך נסיקתה כאייקון עסקי ותקשורתי ועד התרסקותה התדמיתית וההסתבכות בפלילים. לאורך הסרט, מרואיינים בני משפחה, עיתונאים, עורכי דין ורוכשים לשעבר של אור - ואפילו אור עצמה. 

אחת מאותם רוכשים המוצגים בסרט היא אוריתה קורנובסקי. קורנובסקי, עורכת דין נדל"ן במקצועה, מספרת כי בשנת 2009 היא ובן זוגה לקחו חלק בקבוצת רכישה אותה ארגנה אור. לאורך הסרט, קורנובסקי משמשת כמעין פרשנית המנתחת את אופיה של אור ואת האופן בו התנהלה מההיבט המקצועי, בתור רוכשת שעבדה איתה בצמוד במשך תקופה ארוכה. מה שמבדיל בין קורנובסקי לבין יתר המרואיינים בסרט, הוא העובדה שאת הבת שלה אתם בטוח מכירים. הקשר המשפחתי אמנם לא מוצג במהלך הסרט - אבל בשביל זה אנחנו כאן.

אם שם המשפחה ותווי הפנים עוד לא רמזו על כך מספיק, חיפוש קצר בגוגל ובאינסטגרם מאשר את החשדות: אוריתה קורנובסקי היא אמה של לא אחרת מאשר ליהי קורנובסקי - כוכבת הסדרות "איש חשוב מאוד", "שכונה", "קיבוצניקים" ולאחרונה אף "לאהוב את אליס", שעלתה לפני שבוע אצל המתחרה HOT. השיטוט בעמוד הויקיפדיה של קורנובסקי, אגב, מגלה עוד כמה קשרים מסקרנים. סבה של השחקנית (ואמה של אוריתה) היה הסופר פאול קור (מחבר "כספיון הדג הקטן"), ודודתה, לימור ירון, היא בת זוגו של שלום חנוך. 

במהלך הסרט, קורנובסקי האם מספרת על הקשר אותו ניהלה עם אור במהלך בניית הבניין בו רכשה דירה. "כשאנחנו התחלנו את המסע הזה אני הרגשתי שאני בידיים בטוחות", היא מסבירה, "אני יכולה להגיד שבמהלך כל המסע הזה היה לי קו ישיר גם לענבל, גם לבעלה אודי". בשלב אחר, היא מדברת גם על המחירים האטרקטיביים שאור הציעה בפרויקטים שלה: "זה היה מאוד זול. כל כך זול שיועץ המשכנתאות שלנו אמר 'רבותיי, במחירים כאלה אני ממליץ לכם לקנות עוד דירה בפרויקט הזה', ואני אמרתי 'יאללה, נלך על זה' - כי מה כבר יכול לקרות?".

קורנובסקי אמנם מקפידה לא להפנות טענות כלשהן כלפי אור, אבל עדיין מרשה לעצמה להתבטא בחופשיות בנוגע לנושאים מורכבים יותר. כשהיא נשאלת על ידי טל במהלך השיחה אודות השלב בו עסקיה של אור החלו לקרוס, והאם היא חושבת שמדובר בנוכלת, קורנובסקי עונה: "אני חושבת שהיא קצת התבלבלה בשלב מסוים". לפי קורנובסקי, "אם היא לא הייתה קופצת מעל היכולות שלה, אני חושבת שהיא הייתה היום גורם מוביל בענף הנדל"ן". 

View this post on Instagram

A post shared by Lihi Kornowski (@lihikorno) on