ישראל במלחמה: מאז המתקפה הרצחנית של חמאס על עוטף עזה בשבת שעברה, ברחבי העולם נשמעו לא מעט הודעות תמיכה וגיבוי לישראל, וגינוי של חמאס. אך לצד אלה בימים האחרונים מתקיימות לא מעט הפגנות פרו-פלסטיניות במדינות שונות, ובהן נשמעות קריאות תמיכה בארגון הטרור. הפגנות אלה, לצד קריאות תמיכה גם בפלטפורמות אחרות בחמאס, העלו את החשש בכל העולם לפגיעה ביהודים. על החשש הזה דיברה אתמול (שישי) בריאיון לרשת פוקס ניוז הדוגמנית הישראלית אסתי גינזבורג, שחיה בימים אלה עם בן זוגה וילדיה בארה"ב, ועל רקע המצב אף החליטה להוציא את ילדיה ממסגרות החינוך: "פשוט החלטתי להיות זהירה מהרגיל".

גינזבורג הסבירה: "גדלתי בישראל וסביבנו תמיד היו דברים כאלה ואף פעם לא הרגשתי צורך להיות מפוחדת או זהירה יתר על המידה. אבל אחרי שראיתי עד כמה חמאס יכול להיות אכזרי, החלטתי שאין סיבה שאהיה אמיצה על חשבון ביטחונם של ילדיי. במובן מסוים זה אולי עצוב, שאני אולי נותנת להם לנצח ונותנת לפחד להשתלט עליי, אבל ראינו בכל יום את הדיווחים והסיפורים על ניצולים והסרטונים המזוויעים – והאנשים האלה אכזריים ולא יעצרו בעבור שום דבר".

כשנשאלה על ידי המראיין על הפגנה פרו-פלסטינית שהתקיימה השבוע בניו יורק, ועל דעתה על הפגנות אלה, ענתה גינזבורג: "זה מכעיס. כי כשהאנשים האלה תומכים בחמאס הם למעשה תומכים במעשים שחמאס ביצע. הם תומכים בארגון טרור שכרת ראשים של תינוקות, הוציא תינוקות מבטנן של אימהות הרות, שרצח הורים לעיניי ילדיהם. והאנשים האלה שמוחים ברחובות תומכים ב... אני אפילו לא יכולה לומר חיות, באנשים האלה שעושים את אותם מעשים מחרידים. זה ממש מפחיד אותי, כי זה לא עניין של ויכוח פוליטי, או של ישראל ופלסטין. זה עניין של אנושיות".