חזרתו המפתיעה של דרק שפרד (פטריק דמפסי) בעונתה ה-17 של "האנטומיה של גריי" הצליחה לרגש לא מעט מצופיה האדוקים של הסדרה (ובכן, לפחות את אלה שלא הפסיקו לצפות בה לאחר מותו כאקט מחאה). כזכור, אהוב ליבה הנצחי של מרדית' גריי (אלן פומפאו) הגיע להופעה מפתיעה במסגרת חלומה ההזייתי של מרדית', שנמצאת בתרדמת עקב החמרה במצבה לאחר שנדבקה בנגיף הקורונה. אז כן, אין ספק שהקאמבק האייקוני גרם גם לצופים שכבר מיצו את "האנטומיה" להתאהב בה לרגע מחדש - אבל ריאיון חדש עם דמפסי גרם להתרוממות הרוח הזו להפוך מהר מאוד לאכזבה גדולה, כשהשחקן רמז בעדינות שבקרוב יגיע הרגע להיפרד מהסדרה (שכולם היו בטוחים שבאמת תלווה אותנו לנצח).

השחקן סיפר על החוויה החיובית שהייתה לו בצילומי הסצנה המרגשת של מקדרימי ומרדית', ואמר ש"היה ממש נחמד לראות את כולם ולעבוד שוב עם אלן, ואתה יודע, התגובה הייתה חיובית מאוד, אז זה היה ממש משתלם". אבל אמירה אחת של דמפסי, כאמור, הצליחה להלחיץ לא מעט צופים. בריאיון ל-ET Canada, השחקן נשאל האם הוא מצפה ש"האנטומיה" תמשיך לאחר העונה הנוכחית, ואמר ש"זה יהיה מעניין לראות מה קורה בחודשים הבאים". למרות שמדובר ברמיזה בלבד, מעריצים רבים השתכנעו שמילותיו של דמפסי בעצם מבשרות את סיומה של הסדרה אחרי מעל 15 שנה. אבל אפשר להירגע, זה עוד לא הזמן להכין את הממחטות, מאחר שאמירתו המעומעמת איננה מהווה הצהרה רשמית (ואפילו לא קרוב לזה). 

חשוב לציין שההבלחה הזו של דמפסי איננה הבסיס הבלעדי להנחה הזו של הגולשים: כאמור, מצבה הרפואי של מרדית' לא מזהיר. מפיק בכיר בסדרה, אנדי ריזר, התייחס בעבר לשמועות לפיהן מרדית' עומדת למות במהלך העונה, והתשובה שלו, איך לומר, לא הייתה מאוד משמחת: "זה אפשרי. יש לה קורונה והיא בבית חולים עם מחלה שעלולה להרוג אותה". כידוע - מרדית' היא בין הדמויות היחידות שנשארו על המסך מעונתה הראשונה של הסדרה ועד היום, והיא גם הדמות שמובילה את הסדרה, מה שמעלה את השאלה איך תימשך "האנטומיה" אם הרופאה האהובה אכן תלך לעולמה. את התשובה לשאלה הזו, מן הסתם, רק הזמן ידע לספר.

גם פומפאו עצמה, שפלירטטה בעבר עם רעיון עזיבת הסדרה, רמזה שהסדרה עלולה להגיע לסיומה בקרוב כשאמרה בריאיון למגזין וראייטי כי "אנחנו עדיין לא יודעים מתי באמת מסתיימת התוכנית, אבל האמת היא, שיכול להיות שזה יקרה השנה. זו השנה האחרונה לחוזה שלי כרגע. אני לא יודעת אם זו השנה האחרונה שלי, אבל יכול מאוד להיות שכן". 

ובכן, הסיבה לדאגה עקב אמירתו של דמפסי איננה מבוססת על עובדות ועם זאת היא איננה מופרכת לחלוטין. ברור ש"האנטומיה של גריי" מעולם לא הייתה אמורה להיות משודרת לעולמי עד, אבל עד כה לא הייתה שום אינדיקציה רשמית לכך שהעונה הנוכחית תהיה גם האחרונה. מה שבטוח, אם למישהו כאן יש מידע מבפנים - זה לדמפסי, מאחר שהוא לקח חלק בעונה המדוברת וככל הנראה יודע מה יעלה בגורלה של הסדרה האהובה. גולשת אחת כתבה, "פטריק דמפסי יודע משהו שאנחנו לא". אחרת הגיבה, "הוא יודע משהו... ויש לי תחושה שאלה חדשות רעות". גולש נוסף הביע את תחושותיו הקשות, "לא!! זו באמת הולכת להיות העונה האחרונה?" עוד גולשת שיתפה, "זה באמת מרגיש כמו העונה האחרונה".