הריאיון שהוביל לקצה חוט: בין 203 החטופים המוחזקים בשבי בעזה, ישנם לא מעט בעלי אזרחות כפולה. אחד מהם הוא הרש גולדברג-פולין. מאז תחילת המלחמה משפחתו לא ידעה מה עלה בגורלו, אלא שאז קיבלו שיחת טלפון מפתיעה מאנדרסון קופר, אחד ממגישי החדשות הבכירים ב-CNN, שאמר להם כי ראה את בנם באחד הסרטונים. הערב (שישי) סיפרו ההורים ב"אולפן שישי" על רכבת ההרים הרגשית שעברו מאז אותה שבת שחורה והראו את הסרטון הבלתי נתפס שהפך את עולמם.

"בשבת, בשעה 07:30 בבוקר, ג'ון (אביו של הרש) יצא לבית הכנסת, ושמעתי את האזעקות", נזכרת רייצ'ל. "הדלקתי את הטלפון והיו שתי הודעות וואטסאפ. באחת היה כתוב 'אני אוהב אותך', ובשנייה 'אני מצטער'. מיד ידעתי שמשהו נורא קורה". אביו ג'ון הוסיף: "זה סיוט ששום הורה לא אמור לחוות".

הורי החטוף הישראלי-אמריקאי (צילום: חדשות  12, חדשות 12)
הורי החטוף שהתראיינו ב-CNN | צילום: חדשות 12, חדשות 12

ב-23:00 בלילה הרש יצא עם חברו הטוב ענר למסיבה ברעים, וחצי יממה לאחר מכן החמ"ח כבר פעל בביתו שבירושלים. ההורים הפעילו את כל קשריהם בניסיון לאתר את בנם, נבחרו להיות הפנים של הטיים-מגזין וסגרו גם ריאיון ב-CNN. ריאיון ששינה את פני התמונה כולה.

"המראיין התקשר ואמר: 'ראיתי המון סרטונים. עכשיו אני מכיר אתכם – ויודע שיש לי סרטון של הבן שלכם'"

ג'ון גולדברג-פולין, אביו של הרש

דקות ספורות לאחר שאנדרסון קופר, מגיש החדשות המפורסם, נפרד מבני הזוג בריאיון הם מקבלים שיחת טלפון מפתיעה. קופר בצד השני של הקו. "הוא שואל אותי אם עד עכשיו לא ראיתי שום סרטון של הבן שלי",  נזכר ג'ון. עניתי לו שלא ראיתי כלום והוא אמר: 'ראיתי המון סרטונים. עכשיו אני מכיר אתכם – ויודע שיש לי סרטון שלו'".

הורי החטוף הישראלי-אמריקאי (צילום: חדשות  12, חדשות 12)
"נכנסתי לחדר ובכיתי, צרחתי לתוך החולצה" | צילום: חדשות 12, חדשות 12

קופר שלח להם את הסרטון, שהתאים בדיוק לעדויות שעליהם סיפרו בריאיון איתו. בתיעוד הקשה ראו את בנם קטוע יד ומדמם, עולה בשארית כוחותיו לטנדר של המחבלים. "כשעדי ראייה סיפרו לנו מה קרה, שהיד שלו נקטעה בפיצוץ ושהוא לא השמיע קול – הרגשנו כאילו הלב שלנו התפוצץ", סיפרה רייצ'ל בקול חנוק. אחרי שצפתה בסרטון, כך סיפרה, הלכה לבד לחדר לבכות. "לצעוק לתוך החולצה".

הורי החטוף הישראלי-אמריקאי (צילום: חדשות  12, חדשות 12)
הוריו של הרש, שנחטף בידי חמאס, על שער מגזין טיימס | צילום: חדשות 12, חדשות 12

האיכון האחרון של הטלפון של הרש הוא מעזה, משעה 10:20 בבוקר. לפי שעה לא ברור מה מצבו, אך ברור שנחטף כשהוא פצוע קשה כמו רבים שנחטפו איתו. "אני מדבר כל יום עם הצלב האדום", סיפר אביו. "כל יום אותה שיחה, הם מוכנים להיכנס אבל חמאס לא נותן. איפה כל שרי החוץ, למה כל יום הם לא מחזיקים ידיים כקבוצה וצועקים: 'חייבים להכניס את הצלב האדום ולטפל בפצועים'".