הוא הקים את קרטל גוודלחרה, זכה לכינוי "אל פדרינו", נחשב לבוס הגדול של עסקי הסמים במקסיקו, וסיפור חייו הפך לעלילת "נרקוס: מקסיקו", סדרת הבת של נטפליקס שעונתה השנייה עולה היום (חמישי, 13.2). אבל בניגוד למה שהרבה חושבים, חייו הנוכחיים של מיגל אנחל פליקס גאיארדו רחוקים מלהיות חיי המותרות והפאר שהיו בשנות השמונים. 

ברון הסמים, שהורשע בחטיפתו, עינויו ורציחתו של קיקי קמארנה, הוא כיום נכה, עיוור וחירש בן 73 שלא זכה לצפות בסדרה המבוססת על חייו הסוערים. כבר שנים שמשפחתו של פליקס גאיארדו נאבקת למען שחרורו למאסר בית, ועורך דינו אף טען בפני בית המשפט כי מרשו איבד את מאור עיניו כמעט לגמרי וכי בשל דלקת אוזניים, שמיעתו התדרדרה משמעותית. 

משפחתו של גאיארדו אף הקימה בעבר אתר שנועד לפנות לנשיא מקסיקו דאז, פיליפה קלדרון חנוג'וזה, בבקשה להמתקת עונשו של ראש הקרטל. למרות כל אלה, בית המשפט לא ממש השתכנע וגאיארדו, שהיה אסיר בכלא בדרגה מקסימלית, אמנם הועבר לכלא פתוח יותר, אך עדיין צפוי להשתחרר רק בגיל 110. 

פליקס גאיארדו הוא היחיד מבין האנשים עליהם מבוססת "נרקוס: מקסיקו" שעדיין מרצה עונש מאסר בפועל. ארנסטו פונסקה קאריו, המכונה דון ניטו, נשפט לארבעים שנות מאסר אך מאז 2016 מרצה את עונשו במאסר בית בשל מצבו הבריאותי ואילו רפאל קארו קווינטרו שוחרר ב-2013 בהחלטת בית המשפט העליון. בהתחשב בעובדה שדייגו לונה, המגלם את דמותו של גאיארדו, הוא בסך הכל בן 40 - סביר להניח שלא ממש עשינו לכם ספוילרים לעונה החדשה.