פליסטי הופמן, כוכבת סדרות הטלוויזיה "עקרות בית נואשות" ו"פשע אמריקאי", החלה לרצות שלשום (15.10) תקופת מאסר במתקן הכליאה "דבלין" שבאזור העיר סן פרנסיסקו אחרי שהודתה ששילמה שוחד של 15,000 דולרים על מנת לשנות את תוצאות מבחני הפסיכומטרי של בתה, ולעזור לה להתקבל לקולג'. הופמן ובן זוגה, וויליאם ה. מייסי, היו חלק מרשת ענפה של 50 הורים אמידים, ששילמו סכומי כסף שונים על מנת לזייף ולשפר את הישגי ילדיהם ולסייע להם בקבלה למוסדות חינוך יוקרתיים - פרשה שנחשפה בחודש פברואר. גזר דינה של הופמן נמסר לה לפני כחודש, ונוסף על 14 ימי המאסר שנגזרו עליה, השחקנית שילמה גם קנס של 30,000 דולרים ותחויב לבצע 250 שעות של עבודות למען הקהילה.

והנה, יומיים בלבד אחרי שנכנסה לכלא, הופמן כבר זכתה להמתקת עונשה. לפי הפרסום באתר הרכילות TMZ, הופמן צפויה להשתחרר כבר ב-27.10, ותרצה בעצם 13 ימים בבית הסוהר. הסיבה לכך היא טכנית לחלוטין: היום בו נעצרה הופמן על ידי נספר לה כחלק מימי העונש, על אף שבילתה אותו בתחנת משטרה ולא במתקן כליאה. התביעה נגד הופמן ביקשה תחילה שהשחקנית תרצה ארבעה חודשי מאסר, כמות שהופחתה בהמשך המשפט לחודש, שרק מחצית מתוכו הופיעה בגזר הדין של הופמן.

שחקנית הוליוודית נוספת שנעצרה ונחקרה בעקבות הפרשה היא לורי לוקלין, כוכבת "צער גידול בנות". בעוד הופמן שיתפה פעולה עם המשטרה, הודתה בחלקה בפרשה, נשפטה בזריזות ותסיים לרצות את מאסרה, הדיונים בעניינה של לוקלין עדיין נמשכים. על פי החשד, לוקלין ובן זוגה שילמו כחצי מיליון דולרים כדי שבנותיהן תתקבלנה לקולג' בקליפורניה כספורטאיות בנבחרת החתירה, וזאת למרות ששתי הבנות לא עסקו מעולם בספורט. לוקלין סרבה לעסקת הטיעון שהוצאה בשעתו להופמן, והעברות המיוחסות לה (בהן הונאה ושוחד באמצעות דואר) יכולות להסתיים גם בעונש מאסר של 40 שנים, אם כי סביר בהחלט להניח שגם היא תקבל עונש מרוכך.