בשבוע שעבר עלתה התכנית "סוכן תרבות", מגזין התרבות של כאן 11, במתכונת יומית חדשה שהותאמה למציאות החדשה בישראל (ובעולם) בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. את התוכנית הנחו קובי מידן ולוסי אהריש - זאת לאחר תקופה ארוכה בה שודרה "סוכן תרבות" בסופי השבוע ובהנחיית מידן בלבד. כיום אושרה הידיעה שאהריש תפסיק להנחות את התכנית, וגאולה אבן-סער - שמועסקת בתאגיד בחוזה - תחליף אותה. אבן-סער היתה אמורה להגיש תוכנית אחרת לצד ירון ברובינסקי, אולם הפקת התוכנית ההיא הוקפאה.

אהריש אישרה את הדברים בפוסט פייסבוק, וכתבה: "שבוע טוב ובריא לכולם. אני כבר לא אהיה איתכם היום ב'סוכן תרבות' מהדורה יומית. אבל אני רוצה להגיד תודה למשפחת קסטינה הפקות המדהימה והאהובה, שהגשימו לי חלום קטן לשבת לצד קובי מידן הנדיר במשך שבוע. אלה ימים לא פשוטים. ומי שאוהב את המדינה הזאת והיא יקרה לו לא יכול לשבת מהצד. אף פעם לא ידעתי לשבת מהצד, גם אם זה עולה לי בכסף ופרנסה. תודה רבה לכם אנשים אהובים על התמיכה והאהבה האינסופית ששלחתם מאתמול. אתם מדהימים! אתם ישראל היפה! נתראה ונשתמע בקרוב. בינתיים תשמרו על עצמכם ובני משפחותיכם בריאים".

אל הדברים האלה, אהריש צירפה את הנאום שנשאה אתמול בהפגנה הווירטואלית שנשאה את הכותרת "נלחמים על הבית מהבית", ובמסגרתה נישאו מספר נאומים על ידי אנשי מפתח בתרבות ובפוליטיקה מחלל מבודד, והגולשים יכלו להצטרף ולהפגין מביתם בלחיצה על הכפתור הרלוונטי בעמוד האירוע בפייסבוק. ההפגנה קראה לאחדות בעם על רקע משבר הקורונה, ומחתה נגד הצעדים האחרונים של רה"מ נתניהו, שנתפסו בקרב מארגני ההפגנה כניסיון להחליש את הדמוקרטיה על רקע חוסר הוודאות הפוליטי והחברתי ששורר כעת במדינה.

פיטוריה של אהריש מגיעים בסופו של חודש סוער למדי מבחינת מינויים והשעיות בגופי השידור. בפברואר, הושעה אראל סג"ל משידור בכאן 11 אחרי שסרטון בו נראים סג"ל, ינון מגל ושמעון ריקלין שרים את "שבחי ירושלים" פורסם בחשבון הטוויטר של בנימין נתניהו. לסגל נערכה שיחת בירור והוא חזר לשדר ימים ספורים אחרי ההשעייה. בנוסף, בתחילת החודש, נדון בוועדת האתיקה של תאגיד השידור גם המקרה של הח"כ לשעבר יגאל גואטה, שמגיש כיום תכנית לצד שלי יחימוביץ' בכאן 11. גואטה פרסם בחשבון הטוויטר שלו דברי מחאה נגד נתניהו, בהם טען שהציבור המזרחי "סיים לעבוד" אצל ראש הממשלה.

מכאן נמסר: בצל משבר הקורונה משתנה לוח השידורים והציוותים בתאגיד. התכנית בהגשתם של גאולה אבן סער וירון ברובינסקי בוטלה וגאולה, שהינה עובדת תאגיד, תגיש עם קובי מידן במקום לוסי אהריש. אין קשר להשתתפותה של אהריש באירועים שאינם קשורים לתאגיד.