תביעתה של שרת התרבות והספורט מירי רגב נגד חדשות 13 - נדחתה. בית המשפט המחוזי בירושלים קבע כי רגב תשלם לחדשות 13 הוצאות משפט בסך 25 אלף שקל. התביעה עסקה בחשיפת הקלטות של חדשות 13 שבהן ניסתה רגב לתאם עמדות בנוגע לקמפיין לא לדאוגוסט.

לא לדאוגוסט היה מיזם של משרד התרבות והספורט בראשות מירי רגב באוגוסט 2015, יחד עם המועצה להסדר הימורים בספורט (הטוטו). כמה שבועות לאחר מכן, נחשפה בחדשות 13 (אז חדשות 10) הקלטה של רגב משוחחת עם יועציה, ובה הם מתאמים עמדות כדי לנמק מדוע הועבר התקציב למשרד הפרסום יהושע TBWA, בבעלות רמי יהושע, ללא מכרז.

רני צים מעמיק את פעילותו במגזר הערבי

יעל דן ורינו צרור מגלי צה"ל זכו בפרס סוקולוב 

אחרי רימוני ההלם, הבעלים של סופר יודה מדבר

רגב הגישה בתגובה תביעה על סך מיליון שקל נגד חדשות 13, בטענה כי מדובר היה "בהליך שקוף, תקין וחוקי, שאושר על־ידי כל הגורמים המקצועיים והמשפטיים הרלוונטיים". לפי משרד התרבות, הקמפיין היה יוזמה של הטוטו ובמימונו, ולכן משרד הפרסום שלו, יהושע - שנבחר במכרז - טיפל גם בפרסום זה, ולא היתה כל היכרות מוקדמת בין רגב לבין יהושע.


 
בערוץ הבהירו למחרת הפרסום כי לא היה כל קשר מוקדם בין רגב ליהושע, וחזרו על ההבהרה הזו גם כחלק מפשרה במסגרת תביעה נוספת שהגיש יהושע עצמו. בפרסומים הנוספים הערוץ לא הסכים לשדר התנצלות בפני רגב. גם מבקר המדינה ערך בדיקה בסוגיית לא לדאוגוסט ומצא כי לא נפל פגם בהתנהלות רגב, לא היה קשר מוקדם בינה לבין יהושע, אך הוא לא עסק בשאלה מדוע לא בוצע מכרז.

בכתב ההגנה של הערוץ נטען כי מדובר בתביעת השתקה וכי מדובר ב"ניסיון לאטום הרמטית את חופש הביטוי ואת החירות העיתונאית".

הכתבה פורמסה במקור ב-TheMarker