אם קוסטה אוסדצ'י, המתמודד שמיכל אנסקי הקפיצה ישירות לנבחרת באחד הפרקים האחרונים של מאסטר שף, נראה לכם מוכר, זה לא במקרה. לפני 11 שנה השתתף אוסדצ'י בתכנית ריאלטי אחרת לגמרי - לרדת בגדול.

כשהיה אוסדצ'י בן 21 ועבד כמלגזן, הוא השתתף בעונה השלישית של לרדת בגדול. אז העיד שהאוכל האהוב עליו הוא "בשר עם בשר ברוטב בשר", האם זה מה שיגיש לשופטים בפרקים הבאים של מאסטר שף? "אני לא אוכל גמבה, לא אוכל במבה ולא שותה מים. זה לא טעים לי", הוסיף ואנחנו הצטערנו לגלות שהשופטים לא יזכו לטעום תבשיל גמבה ובמבה. את התכנית התחיל אוסדצ'י במשקל של 172 ק"ג, הצליח להשיל 57 ק"ג ממשקלו וכמעט הגיע לגמר.

11 שנים אחרי, הגיע אוסדצ'י למאסטר שף. כיום הוא נשוי, מצפה לילד ומתעסק בשיווק נדל"ן. כשהשופטים שאלו אותו על חשיבות האוכל בחייו ענה אוסדצ'י: "עלינו לארץ ב-1999, זה היה לא קל. לפי דעתי אני כזה גדול בגלל שכשהגעתי לארץ נחשפתי לחומוס ופיתות, ברוסיה הייתי שחיף ורקדתי ריקודים סלונים". אוסדיצ'י המשיך וסיפר כיצד התאהב בבישול: "תמיד ידעתי להכין חביתה, שניצל ופירה, אלה דברים שלמדתי להכין בבית. כשרציתי לפנק את אשתי התחלתי ללמוד להכין דברים יותר רציניים ואז גיליתי שאני אוהב את זה. אני אוהב את השקט שיש בשולחן כשאנשים אוכלים את האוכל שלי וזה מדהים בעיני, זה אומר שהאוכל טעים".