למקרה שמישהו סובל ממחסור בשירותי סטרימינג שמציעים צפייה סדרות טלוויזיה, אמזון ודיסני דואגים לכם: במסגרת עסקת ענק שנחתמה בין שני הגופים הללו, 21 סדרות פופולריות מן העבר יהיו זמינות לצפייה בשירות IMDb TV אשר בבעלותה של אמזון - והכל בחינם. אם השם הזה נשמע לכם מוכר, נזכיר ש-IMDb הוא תמנון מדיה מתוקתק ענף ופופולרי, שהחל את דרכו כמסד נתונים על הוליווד ותוצריה. גם היום מדובר באחד ממסדי הנתונים האמינים ביותר לכל מי שמחפש מידע על סדרות, סרטים, שחקנים ויוצרים מכל רחבי העולם.

באילו סדרות מדובר? בשלב הראשון, IMDb תשקיע בתכני ספרייה ותיקים יותר עם סדרות כמו "אלה הם חיי", "עקרות בית נואשות", "צווארון לבן" ועוד מספר סדרות שזמינות לצפייה כבר עכשיו בשירות. בחודשים הקרובים יצטרפו אליהן גם כל העונות של "אלי מקביל", "מלקולם באמצע" ו"אבודים", שתחגוג במאי הקרוב 10 שנים לשידור פרק הסיום שלה. בנוסף יתהדר השירות גם בסדרות כמו "הפרקליטים", "בוסטון ליגל" (שחולקות מעין יקום טלוויזיוני זעיר עם "אלי מקביל" ונוצרו כולן על ידי התסריטאי דיוויד אי. קלי), "פרקליטי אל. איי." כי באמת לא היו לנו מספיק סדרות על עורכי דין, "מרפאה פרטית", "נקמה", "רוזוול" (המקורית, לא החידוש), "בטי" ועוד. חלקן, אגב, שייכות בכלל לאולפני פוקס המאה ה-20 ונמכרו לדיסני כחלק מעסקת הענק של דיסני-פוקס.

IMDb TV היא פלטפורמה חינמית המבוססת על פרסומות, כלומר אין צורך לשלם עבור מנוי - רק לסבול כמה פרסומות לאורך הצפייה. לשועלי סטרימינג ותיקים זה מזכיר אולי את הצפייה ב-Hulu, שמבוססת גם היא על מנוי זול יחסית, מבחר סדרות רחב שנקנות מגופי שידור שונים, והפסקות קצרות יחסית של פרסומות לפני תחילת כל פרק או במהלכו. לפי IMDb, מדובר על כחצי מכמות הפרסומות שמשולבות בשידורי טלוויזיה רגילים.

ולשאלת מיליון הדולרים, ונכון יותר לומר מיליון השקלים. לכמו כל הדברים הטובים, גם IMDb לא זמינה כרגע בישראל (או לשוק הבינלאומי בכלל) בגלל ענייני רישוי וזכויות של הסדרות המדוברות. כיוון שאנחנו אתר שומר חוק, לא בדקנו אם התכנים זמינים באמצעות VPN או כל תוסף אחר שעוקף את השרתים בחו"ל. לעת עתה, IMDb לא הודיעו על כוונתם להתרחב לשווקים נוספים בעתיד.