לאחרונה פורסמה ידיעה שעוררה מחלוקת רבה בקרב חובבי נוסטלגיית אייטיז - השנה תעלה סדרת טלוויזיה חדשה המבוססת על הקלאסיקה "Heathers" - "מלכות הכיתה". הקאץ'? במקום שלוש הבנות הלבנות שעמדו במרכז הסרט המקורי, יעמדו בחורה מלאה, בחור עם מגדר לא-בינארי ובחורה אפרו-אמריקאית. על הדף, מדובר בשינוי חיובי שאמור לסמל גיוון בייצוג אנשים שונים בחברה על המסך - אבל מעריצים שהכירו את הסרט המקורי רואים בזה אקט שעושה יותר נזק מתועלת.

למי שלא מכיר, הסרט המקורי עוסק בוורוניקה (המגולמת על ידי וינונה ריידר), שמתפקדת בתור המלווה הצמודה של חבורת ההת'רס - שלוש בנות לבנות ופריבילגיות שלכולן קוראים הת'ר. בתוך תוכה, היא שונאת אותן שנאת מוות ומייחלת ליום בו תוכל להדיח אותן ממעמדן, עד שיום אחד, הגשמת החלום נראית קרובה מתמיד. ורוניקה מכירה בחור בשם ג'יי.די, תיכוניסט מרדן שכובש את ליבה ועוזר לה להגשים את התכנית שלה - לרצוח את השלישייה שמטילה טרור על בית הספר.

מעריצים רבים של הסרט המקורי טענו שהחלפת שלוש הבנות הבלונדיניות למעשה לוקח את הקבוצה המוחלשת שהם שואפים לייצג על המסך - והופך אותם לבריונים שיש לחשוש מהם. לטענתם, הרבה אנשים שגדלו על הסרט צידדו בגיבורים האנדרדוגים, שאמנם נקטו בצעד מאוד קיצוני - אבל היוו אייקון מעורר הזדהות של התלמיד שנמאס לו מהבריונות של התלמידים המקובלים.

יוצר הסדרה החדשה, ג'ייסון מיקלף, הגן על הבחירה ואמר שהוא מעולם לא ראה בשלישייה הראשית בתור הנבליות של הסרט המקורי: "שלושת ההת'רס הן חזקות ושולטות בבית הספר, הן האנשים שכולם רוצים להיות", הוא סיפר למגזין "Entertainment Weekly". "בסרט המקורי, ההת'רס היו אלו שאהבתי, וזה אותו דבר בסדרה. (...) הנבל הוא ג'יי.די - כך זה היה בסרט, וזה אותו דבר גם בתכנית שלנו".

A post shared by Jason Micallef (@micallefjason) on

הוא המשיך והסביר שהבחירה לשנות את זהותן של ההת'רס נבעה מכך שב-30 השנה האחרונות השתנו המדדים לפופולאריות: "כיום, יש הרבה סוגים שונים של אנשים שאפתניים, אנשים שלא בהכרח היו נחשבים לפופולאריים ב-1988 יכולים להיות היום הילדים הפופולאריים יותר. וגם, בגלל שמדובר בתכנית טלוויזיה, יש לנו הרבה יותר זמן לחקור את הדמויות ולראות מה עומד מאחוריהן. וכמובן, שאף אחד עוד לא ראה את התכנית. ברגע שיראו אותה, הם יבינו על מה אנחנו מדברים".

 tvbee בפייסבוק