כולם רוצים היום להיות נטפליקס. לא ברור למה, אבל זה נכון. מאז שנטפליקס הגיעה לאוויר העולם וטרפה את הקלפים בשוק הטלוויזיה, נראה שכל חברה שנייה מחליטה להקים לעצמה מחלקת פיתוח טלוויזיוני ולייצר סדרות מקור, כמו אמאזון והולו שהצטרפו לחגיגה.

ועכשיו נראה שחברה חדשה החליטה לעשות טלוויזיה, והפעם זו אחת שכולנו מכירים טוב מאוד: פייסבוק. כן, פייסבוק. האפליקציה החדשה מטעמם, ששמה Facebook Watch, היא מן שילוב מוטנטי בין יוטיוב לנטפליקס. כלומר, האפליקציה תאפשר גם לכם לייצר תוכן, בדומה ליוטיוב, אך תעלה גם תוכן מקורי משלה.

ההכרזה הראשונה לגבי התוכן המקורי של פייסבוק (מוזר אפילו לכתוב את זה) מגיעה מכיוונה של קרי וושינגטון, שהודיעה למגזין Variety  על פיתוח סדרת דרמה שתתרחש בשיקגו הקרויה "Five Points" ותשודר כולה באפליקציה. הסדרה, לפי הדיווחים, תעסוק בחמישה תלמידי תיכון בדרום שיקגו, ובנקודת המבט הייחודית של כל אחד מהם במהלך אירוע משנה חיים.

A post shared by Kerry Washington (@kerrywashington) on

בין הפרויקטים המסקרנים הנוספים שפייסבוק הכריזה על עלייתם באפליקציה אפשר למצוא סדרה המבוססת על עמוד הפייסבוק הפופולארי "Humans of New York" האוסף סיפורים אישיים מעוברי אורח בניו-יורק, ואדפטציית פייסבוק לסדרת הנעורים הסקנדינבית המצליחה "SKAM", כך שנכון לעכשיו - נראה שהאפליקציה תהיה גדושה בתוכן כשתגיע לארץ.

ומה זה אומר על ישראל? האם נקבל בקרוב "אמ;לק: סדרת הטלוויזיה", קבוצת הפייסבוק "גם אני פמיניסטית ואין לי חוש הומור" תקבל סרט דוקומנטרי, והעמוד "כשאמא ואבא בני דודים" יהיה ריאליטי טראש ממכר? נותר לנו רק לקוות.