"היית צריכה לדעת", הדרמה הפסיכולוגית החדשה מבית HBO, לא עמדה בציפיות ממנה ולא זכתה לביקורות מחמיאות במיוחד ממבקרי הטלוויזיה, שחלקם טענו כי נוכחות הכוכבים הגדולים ניקול קידמן ויו גרנט היא הדבר היחיד שמחזיק אותה. בשונה מסדרות אחרות שיצאו לאחרונה ודווקא כן קיימו את הבטחתן, דוגמת "גמביט המלכה" ו"הכתר", "היית צריכה לדעת" לא הפכה לסנסציה טלוויזיונית ולא שברה שיאי צפיה - אבל היא כן הצליחה להשיג לה קהל נאמן של צופים שבלית ברירה התמכרו לעלילה המפותלת שלה ומחכים בשקיקה כל שבוע שיגיע כבר הפרק הבא.

אותם צופים כנראה אמורים היו להעביר את רוב הרגעים הפנויים שלהם בתהייה אינסופית לגבי מי באמת רצח את אלנה אלבס (מטילדה דה אנג'ליס) ולאן לעזאזל נעלם ג'ונתן פרייזר (גרנט), אבל עכשיו דבר אחד מסיח את דעתם של הצופים מהדרמה האמיתית: ההרגל המגעיל של ג'ונתן ללקק את השפתיים בכל רגע נתון. וכמובן שברגע שהמעריצים קלטו את זה - הם לא מסוגלים שלא להבחין בלשון המופיעה על המסך שוב ושוב.

צופי הסדרה נהרו לטוויטר ושיתפו את המחשבות שלהם על הנטייה המפוקפקת של ג'ונתן שלא נותנת להם מנוח. גולשת אחת כתבה, "יו גרנט באמת צריך להפסיק ללקק את השפתיים שלו... זה לא מיתרגם כמו שזה היתרגם בשנות ה-90". גולשת אחרת הביעה תהיה צינית במיוחד, "האם יו גרנט יודע לשחק או שהוא רק יודע ללקק את השפתיים שלו?". 

"יו גרנט כל הזמן מלקק את שפתי האיש הזקן שלו עם הלשון הגושית שלו וזה פשוט גורם לי לרצות לבכות", הוסיפה עוד גולשת, "הוא עשה את זה, הוא הרג אותה". גולשת אחרת ביקשה: "אני צריכה שיו גרנט ישמור את הלשון שלו בתוך הפה שלו", ואחרת שיתפה, "אני באמת אוהבת את הסדרה אבל אני מרותקת ונגעלת מהלשון של יו גרנט שתמיד דופקת הופעה".

מלבד הלשון של גרנט שהפכה לנושא השיחה החם ביותר כרגע בנוגע לסדרה, דרמה גדולה מתחוללת גם בחיים עצמם של הדמויות. "היית צריכה לדעת" מגוללת את סיפורה של גרייס פרייזר (קידמן), אישה שחייה את החיים שתמיד רצתה לעצמה - היא מטפלת מצליחה, נשואה לג'ונתן ואם להנרי שלומד בבית ספר יוקרתי במיוחד. אותם חיים אידאליים מתרסקים בעקבות מותה המסתורי של חברתה החדשה אלנה, היעדרותו הלא ברורה של בעלה וגילויים מחרידים נוספים שפוערים תהום בחייה ומאלצים אותה לבנות את חייה מחדש.