אחרי ארבע עונות רוויות תככים על טבעיים, "הרפתקאותיה המצמררות של סברינה" הסתיימה בסוף השבוע, עם עליית פרקי העונה הרביעית והאחרונה של הסדרה לנטפליקס. בדומה לסדרה התמימה בהרבה "סברינה המכשפה הצעירה", "סברינה" המחודשת התבססה גם היא על דמותה על המכשפה הבלונדינית המתבגרת, שמגלה אט-אט את כוחות הקסם שלה ומנסה לאזן בין חייה הרגילים לחיים חדשים ומכושפים. אך בשונה מהסיטקום המתקתק משנות ה-90, "סברינה" של נטפליקס הייתה דרמת נוער אפלה ועסיסית, עם סצנות שהיו גורמות לסיילם החתול המדבר להסמיק עד קצות השפם.

ולמרות ש"הרפתקאותיה המצמררות של סברינה" סחפה אחריה מעריצים רבים והפכה לאחת מסדרות הנוער המובילות של נטפליקס, פרקי הסיום שלה התקבלו באכזבה על ידי הצופים הוותיקים. ומכאן, הכתבה כוללת התייחסות מפורשת לסיום הסדרה, אז זהירות - ספוילרים. במהלך העונה השלישית של הסדרה, ניסתה סברינה (בגילומה של קירנן שיפקה, הלא היא סאלי מ"מד מן") לחיות את חייה הרגילים כנערה בעיירה גרינדייל ובמקביל לשלוט על השְאול, אחרי מאבק ממושך ומדמם על תואר מלכת הגיהנום. כדי לעשות זאת, היא יצרה לעצמה גרסה מקבילה בשם סברינה מורנינגסטאר (בעברית "בן שחר", אחד מכינוייו של השטן במיתולוגיה הנוצרית) שתמלוך במקומה, והשתיים נאלצו לשתף פעולה בעונה הרביעית בהתמודדותן עם "הרִיק" - כוח מיסטי עצום שעלול לכלות את כל צורות החיים על פני כדור הארץ. פרק הסיום של הסדרה נפתח במותה של סברינה מורנינגסטאר, ומגיע לשיאו כשסברינה המקורית מבינה שתהיה חייבת להקריב את חייה שלה כדי לנצח את הריק, והיא פוסעת לתוכו. הפרק מסתיים בהבנה של בנות משפחתה של סברינה ושל חבריה כי היא אכן איננה, והצופים רואים גם שסברינה זכתה לעלות לגן עדן ולהתאחד עם בן זוגה לשעבר, ניק.

כל זה, כאמור, לא התקבל בעין יפה על ידי מעריצי "הרפתקאותיה המצמררות של סברינה", שהרגישו כי הסדרה הגיעה לסוף חפוז ולא מנומק. רבים מהם תלו את האשמה בסיום המאכזב בנטפליקס, שהודיעה בשנה שעברה על כוונתה לקצר את "סברינה" - שנחשבת להפקה יקרה למדי - משש עונות מתוכננות לארבע עונות בלבד. "שנאתי את הסוף הזה, לסברינה מגיע משהו טוב יותר", נכתב באחד הציוצים בנושא שפורסמו לאורך סוף השבוע בטוויטר. בציוצים נוספים נכתב "אני אתמרמר לנצח על הסיום של 'הרפתקאותיה המצמררות של סברינה'", "מה לעזאזל היה הסיום הזה? נטפליקס אשמים כי היו אמורות להיות 6 עונות, ובגלל הביטול הסיום נעשה בחצי כוח. זין על נטפליקס. לא ייאמן שהתכנית הזאת בוטלה ו'ריברדייל' לא", ו-"אני יכולה לומר בביטחון מלא שזה היה הסיום הגרוע ביותר שראיתי אי פעם לסדרה". העלבון לסדרה "ריברדייל", אגב, נעוץ בעובדה ששתי הסדרות מופקות על ידי אותן החברות וחולקות גם תסריטאים, וכן בעובדה שדמותה של סברינה הופיעה לראשונה בחורות הקומיקס "ארצ'י וחבורתו", שמהוות השראה גם ל"ריברדייל". נטפליקס נעקצה בציוץ נוסף בו נכתב "נטפליקס לעולם לא יגיעו לגן עדן בגלל הביטול של 'סברינה'. הסיום הזה היה מאולץ".

התגובות לסיום הסדרה לא נעצרו רק בטוויטר. שיפקה עצמה התראיינה בסוף השבוע לאתר ScreenRant ותיארה את תגובתה לפעם הראשונה בה קראה את התסריט לפרק הסיום: "הייתי מופתעת מאוד. אני חושבת שהתפיסה שלי הייתה כמו התפיסה של כל השאר, שסברינה לא יכולה למות. היא סברינה, היא לא תמות. ואז הבנתי 'אה, אין עוד דפים (בתסריט)... אני חושבת שהיא מתוחכמת למדי והיא תוכל למצוא את הדרך חזרה לגרינדייל אם היא תבחר. אני מקווה שגם אנשים אחרים לא ירגישו שזה הסוף של סברינה אלא שלב חדש בחיים המוטרפים שיהיו לה בגן העדן. הכל אפשרי בעולם של 'סברינה', אז זו העמדה שלי: אני מקווה שהיא תחזור".

גם בת' ברודריק, שגילמה את דודה זלדה בסדרה הקומית "סברינה המכשפה הצעירה" (ושבה להופעת אורח בסדרה החדשה) הביעה את דעתה בסוגייה. "זה די עצוב", אמרה בשיחה עם אתר Digital Spy, "וזה די מרגיז. אני לא יכולה לחשוב על סברינה, כל סברינה שהיא, כמתה. אבל זה בהחלט רגע עוצמתי". גם ברודריק רמזה כי סופה של סברינה לא חייב להיות, ובכן, סופני כל כך, והיא אמרה "זה אומר שסברינה יכולה להתגלגל מחדש בעתיד, אתם יודעים?".