במה שכבר הפך להרגל, הסדרות הישראליות ממשיכות לעשות חיל מעבר לים: פסטיבל "סיריס מאניה", שייערך בחודש הבא בצרפת ונחשב לתחרות היוקרתית ביותר בעולם לסדרות טלוויזיה, הודיע היום על שלוש הנציגות של ישראל שנבחרו מבין מאות מועמדות - כולן של חברת yes. שלוש הסדרות הסדרות, "ריקוד האש", "בלאדי מורי" ו"ילדים ביער" יתחרו בקטגוריות השונות, ובין חבר השופטים ניתן יהיה למצוא גם את השחקנית הישראלית שירה האס. לא מדובר בנציגות הראשונה של החברה, שבעבר שיגרה לפסטיבל סדרות מוערכות כמו "על הספקטרום" ו"כבודו"

"ריקוד האש" היא הפרויקט הטלוויזיוני הראשון של רמה בורשטיין, הבמאית המוערכת מאחורי הסרט "למלא את החלל". נתן (יהודה לוי) מגלם שם בנו הבכור של אדמו"ר מנוח שחי בקהילה חרדית סגורה, ואמור לרשת אותו. היותו של נתן "רב של נשים" גורמת להוקעה שלו מהקהילה, וקשר קרוב שהוא רוקם עם פייגי בת ה-17 (מיה עברין) טורף את כל הקלפים. בין חברי הקאסט נמצאים גם נועה קולר, עידו ברטל, נאיה בינשטוק ונעמי לבוב, והסדרה מועמדת לפרס הסדרה הטובה ביותר בתחרות הבינלאומית. 

מתוך "ריקוד האש" (צילום: שלמה גלבר, יח"צ באדיבות יס)
"ריקוד האש" | צילום: שלמה גלבר, יח"צ באדיבות יס

"בלאדי מורי", שמתמודדת על פרס הקומדיה הטובה ביותר, היא קומדיה רומנטית בכיכובן של נעמי לבוב ורותם סלע. מורי ודנה הן שתי רווקות בנות 35 ושותפות לדירה - האחת מרצה לקולנוע, השנייה רופאת נשים מבריקה. ביחד הן נאלצות להתמודד עם רווקות מאוחרות, תקלות אקראיות, התאהבויות מפתיעות ואיומים על החברות הוותיקה. 

הסדרה השלישית בתחרות - שתתמודד על פרס הסדרה הטובה ביותר שיבחרו מבקרי הטלוויזיה - היא "ילדים ביער", שכבר עלתה לשידור ב-yes בשבוע שעבר. דלית קהן ("מתי נתנשק"), היוצרת והכוכבת הראשית, מגלמת בה את חיה - מחוסרת בית בהריון מתקדם שבקושי מדברת וגרה בין הריסותיו של מלון נטוש. עמי (יפתח קליין) הוא חוקר משטרה שלידיו מגיע תיק מסואב, ובמרכזו עומד ארגון פשע חובק עולם שעוסק בחטיפה וסחר בתינוקות בני יומם. עמי עושה הכל כדי לגייס את חיה כסוכנת סמויה בנסיעה גורלית, אשר בעזרתה יגיעו אל ראשי הארגון. השחקנית נעמי לבוב, שמככבת בשתי הסדרות הקודמות, משתתפת גם כאן.