סיפורו של סיימון לבייב, שנולד בשם שמעון יהודה חיות ומוכר בציבור בתור "נוכל הטינדר", מרתק מעכשיו לא רק את ישראל - אלא גם את העולם. לבייב, שהואשם על ידי מספר צעירות בכך שהונה אותן, והציג לה מצגי שווא לפיהם הוא מיליארדר, טוען כבר תקופה כי בענקית הסטרימינג נטפליקס מפתחים סרט על חייו, אך דבריו מעולם לא זכו לאישור. כל זה השתנה הלילה, לאחר שבנטפליקס הודיעו כי רכשו את הזכויות לסדרה דוקומנטרית חדשה בשם "נוכל הטינדר", שתעסוק בסיפורו של לבייב ותופץ על ידם ברחבי העולם. 

לפי פרטים שהגיעו לידי mako, בנטפליקס ראיינו כמה מהמתלוננות נגד לבייב במהלך הכנת הסדרה, ואף החתימו אותן על הסכמי סודיות. "הם עושים סדרה על הפרשה", מספרת אחת מהן בשיחה בלעדית, "נציגים מטעם ההפקה חתמו איתנו על חוזה סודי לפיו אסור לנו לדבר עם איש. אני לא יכולה לומר אם קיבלנו כסף או לא, אבל אני יכולה לומר שהסדרה הזו תחשוף סוף סוף את הפרצוף האמיתי של סיימון לבייב שעקץ אותנו". "אני לא מאמינה שהוא יקבל אגורה על הסדרה", הוסיפה, "אם הוא יגיד שהוא מקבל כסף, אל תאמינו לזה. אני מעריכה שהסדרה תהיה מוכנה לצפייה בעוד שנה וחצי". 

במסגרת ההאשמות נגדו, שהוצגו לראשונה בתוכנית תחקירים בנורווגיה, נטען כי לבייב עקץ נשים שונות באירופה באמצעות אפליקציית ההיכרויות טינדר, ואף נהג להרשים אותן עם אורח חיים ראוותני, בעודו מציג את עצמו כבן למשפחת לבייב. אחת מהמתלוננות נגד לבייב סיפרה שהוא ביקש ממנה הלוואה על סך 45 אלף יורו, ולאחר מכן נעלם. כמה מהנשים שנעקצו על ידי לבייב התלוננו נגדו באינטרפול ודרשו את הסגרתו, כשגם בישראל הוצא נגדו צו מעצר בינלאומי, וביולי 2019 הוא נעצר בשדה התעופה באתונה. 

לבייב הוסגר לישראל בתנאי שלא יישפט על התלונות שהגישו נגדו הנשים, נשלח ל-15 חודשי מאסר בגין עבירות אחרות (לאחר שבעבר כבר ישב במאסר בפינלנד), אך ריצה בפועל חמישה בלבד. הוא המשיך להכחיש שהונה או גנב את כספן של הנשים, וטען שמדובר בשקרים. החקירה בעניינו בתיקים חדשים נמשכת, והמשטרה משתפת פעולה עם רשויות האכיפה במדינות שונות. 

בראיון ל"אולפן שישי" מהשנה שעברה, עוד לפני שבנטפליקס הכריזו על הפצת הסדרה אודות לבייב, הוא כבר טען שאותו פרויקט נמצא בפיתוח. "במשך שבעה חודשים הם כבר עובדים על זה", סיפר בזמנו, "התחילו כבר לצלם, מחכים שהקורונה תסתיים ויוכלו להגיע לישראל לשבת על התסריט. יושבים עכשיו על החוזים בקטע הפיננסי". לפי המגזין האמריקאי וראייטי, זה שפרסם את דבר הרכישה, הסדרה תופק על ידי חברת Raw TV - שכבר עמדה בעבר מאחורי יצירות דוקומנטריות מצליחות כמו "שלושה זרים זהים" ו"אל תתעסקו עם חתולים". פליסיטי מוריס, שהפיקה בעבר את "אל תתעסקו עם חתולים", תביים את הסדרה.

"היו כאלה שצחקו עליו כשהוא סיפר שהוא מנהל מגעים עם נטפליקס", מסביר אחד ממקורביו של לבייב בשיחה עם mako, "יש דיבורים שהוא יקבל כסף, חשבו שהוא מדמיין או ממציא דברים. בסוף התברר שהוא צדק וכולם אכלו את הכובעים שלהם. היו מגעים לפני למעלה משנה כשהוא השתחרר מהכלא, הם עשו עליו תחקיר מעמיק מאוד והמגעים הלכו והתקדמו ונסגרו בשבועות האחרונים".