ביום ראשון הקרוב יוביל ג'סטין טימברלייק את מופע המחצית של הסופרבול האמריקאי, המשדר שנחשב לנצפה ביותר אליו דבוקים עשרות מיליוני אמריקאים מדי שנה - בשנה שעברה צפו במשחק 111.3 מיליון איש. את הפעם האחרונה שטימברלייק הופיע במופע המחצית של הסופרבול אף אחד לא מסוגל לשכוח: זה היה לפני 14 שנה בשנת 2004, כשהתארח בהופעה של ג'נט ג'קסון והיה אחראי ל"תקלת תלבושות" במהלכה נחשף השד של ג'קסון מול המצלמות בשידור חי, בשעת צפיית שיא.

די ברור שהחשיפה הזו הייתה מכוונת ומתוכננת מראש, לפחות על ידי טימברלייק וג'קסון, אך כדי להימנע מקנסות חמורים יותר של הצנזורה בארה"ב המאורע הוגדר רשמית כתקלה, וכולם הביעו חרטה וצער. ובכל זאת, זה הדבר העיקרי שכולם זוכרים ממשחק הסופרבול XXXVIII של אותה השנה, ולכן החששות שמשהו דומה יקרה גם השנה הם לגמרי מבוססים.

עד כדי כך מבוססים, שמועצת ההורים בטלוויזיה - גוף שמרן שתומך בתכנים צנועים וחסודים על המסך - כתבה מכתב רשמי לטימברלייק בו היא מבקשת, שלא לומר מתחננת, שישמור על המופע נקי וראוי לצפייה גם עבור ילדים.

"ג'סטין היקר, עבר הרבה זמן מאז שאתה, הסופרבול ומועצת ההורים בטלוויזיה הוזכרו באותן ידיעות חדשותיות", כותבת המועצה בבלוג הרשמי שלה. "הרבה השתנה מאז: הפכת לבעל ולאבא, הפכת לפילנתרופ נדיב, גם על מגרש הגולף וגם בכיתות הלימוד. הפכת לדובר עבור מטרות נעלות, והבאת לנו אושר באמצעות המוזיקה שלך והמשחק בסרטים".

"אבל הרבה גם נשאר דומה: ההשלכות של ההופעה שלך במהלך הסופרבול ההוא הותירה סימן בלתי מחיק. ממש הדהמת אותנו, ואת מיליוני ההורים שצפו במשדר עם הילדים שלהם. תקלת המלתחה הידועה לשמצה הייתה הסיפור הכי גדול בחדשות במשך שבועות, אפילו כשהחלה המלחמה בעירק. היא הובילה לשימועים בקונגרס ולדיונים בבית המשפט העליון, וסטנדרטים עבור הגינות בגלי השידור הם עדיין נושא חם לדיון".

"ככל שאנחנו מתקרבים למופע המחצית של השנה, אנחנו מבקשים ממך לשמור עליו נקי וידידותי לצפייה עבור ילדים, שמקווים יום אחד לחקות אותך. הילדים שלנו נחשפים למספיק תוכן מזיק ומפורש במדיה של היום: מיניות יתר של הבנות שלנו, אלימות גרפית שנראית כמו פתרון לבעיות בחיים, האדרה של שתייה מתחת לגיל החוקי ושימוש בסמים, ילדים שמקללים ועוד. הסופרבול, ובעיקר מופע המחצית, אמורים להיות רגע טהור של בידור שהוא גם מושך וגם בטוח לצפייה עבור המשפחה כולה".

"תודה רבה מראש על כך שתשקול את הפנייה הדחופה שלנו עבור מופע חיובי, מרים ומבדר, כי הילדים שלנו צופים. שבור רגל".

טימברלייק עצמו, אגב, כבר אמר בעבר כי הוא לא מתכנן שום תקרית דומה: "ניהלנו שיחות על זה ואז אמרתי 'כן, טוב, אנחנו לא נעשה את זה שוב'. אי אפשר לשנות את מה שקרה, אבל אפשר להמשיך הלאה וללמוד ממנו". נותר רק לראות אם אכן אף פטמה לא תצוץ שם גם השנה.

tvbee בפייסבוק