כבר כמעט עשרים שנה ש"הרווק" ושלל תוכניות הספין-אוף שלה מרתקות את הקהל, אבל בעיה אחת של התוכנית מרחפת כבר שנים מעל ראשה של ההפקה - ההעדפה ההיסטורית הברורה שלה למתמודדות ומתמודדים לבנים. אמנם בעונתה הנוכחית של "הרווק" מככב לראשונה רווק שחור, מאט ג'יימס - אבל לאורך השנים היה מעט מאוד ייצוג למתמודדות ומתמודדים שאינם לבנים, ואלה לרוב היו מודחים בשלב מוקדם יחסית, ובהחלט לא נבחרים לככב בתור הרווק או הרווקה.

בימים אלה, "הרווק" עולה לכותרות בגלל שערוריית גזע נוספת, אבל הפעם לא מדובר בהתעלמות הגורפת של ההפקה עצמה מהרכב האוכלוסיה האנושית - אלא באמירה של המנחה הוותיק של התוכנית, כריס הריסון: בשבוע שעבר ישב הריסון לריאיון עם רייצ'ל לינדזי, מי שהייתה מתמודדת ב"הרווק" ולאחר מכן הייתה "הרווקה" השחורה הראשונה לככב בריאליטי.

במהלך הריאיון, לינדזי ביקשה את תגובתו של הריסון בנוגע לדבריה של מתמודדת התוכנית רייצ'ל קירקונל, שלאחרונה נחשף כי שיתפה בעבר פוסטים גזעניים ברשתות החברתיות ואף נכחה ב-2018 במסיבת נושא שלעגה לתקופת העבדות. "כולנו צריכים לתת לאנשים קצת יותר חסד, יותר הבנה, יותר חמלה", אמר הריסון בתגובה. "ראיתי מה שקורה ברשת, אנשים שוב חורצים גורלות וקורעים לגזרים את החיים של הבחורה הזאת. זה מלחיץ לצפות בזה".

View this post on Instagram

A post shared by rachael kirkconnell (@rachaelkirkconnell)

הדברים של הריסון גררו תגובות קשות לא רק מהצופים: המתמודדות של העונה ה-25 של "הרווק" חברו יחד ושיחררו הצהרה במסגרתה הן מבהירות שהן מתנגדות לכל ביטוי של גזענות. לינדזי עצמה אף הודיעה שלא תחדש את החוזה שלה עם "הרווק" (מלבד השתתפותה בעונות עבר, היא מגישה פודקאסט ששייך לזכיינית). 

בתגובה, הריסון פרסם התנצלות והודיע כי הוא עוזב נכון לעכשיו את תפקידו כמנחה, ולא ברור מתי יחזור. "אני תמיד אודה בטעויות שלי, אז אני כאן כדי להציע התנצלות כנה", הוא כתב. "יש לי פלטפורמה מדהימה לדבר בה על אהבה, ונקטתי עמדה בנושאים שאני צריך לרכוש יותר ידע לגביהם. אני לא יכול להאשים אף אחד מלבד את עצמי בדברים שאמרתי והדרך בה דיברתי. בכך שתירצתי התנהגות גזענית, הגנתי עליה. אני מתכוון להקדיש זמן לרכוש עוד ידע והשכלה בנושא". לדברי המנחה, לאחר התייעצות עם האולפנים וההפקה הוא החליט שלא להנחות את הספיישל המסורתי שמצולם לאחר הענקת הוורד האחרון - מאחר שהוא לא רוצה שהתוכנית תושפע מהטעויות האישיות שלו.

View this post on Instagram

A post shared by Chris Harrison (@chrisbharrison)