"הריקוד האחרון", סדרת הדוקו של נטפליקס ורשת ESPN האמריקאית אודות אגדת הכדורסל מייקל ג'ורדן, היא אירוע טלוויזיוני שכולם רוצים לקחת בו חלק. מקולגות עבר של ג'ורדן, בהם גם קובי בראיינט בראיון שצולם לפני מותו, ועד הנשיא לשעבר ברק אובמה - "הריקוד האחרון" מלאה בפרצופים שכל בית בעולם מכיר. ולפי נתוני ההצלחה האדירים של הסדרה בנטפליקס (שנמצאת מזה כמה שבועות בראש טבלת הסדרות הנצפות שלה), רוב הבתים אכן צופים בה. 

ובכל זאת, בין כל האורחים המכובדים, בפרק החמישי בסדרה שעלה בתחילת השבוע הגיע אורח שהרגיש קצת פחות קשור לחייו של ג'ורדן: ג'סטין טימברלייק. הנוכחות של טימברלייק בסדרה הייתה ידועה עוד מאז עליית הטריילר שלה, ובפרק שעלה לנטפליקס ביום ראשון האחרון (לצד הפרק השישי; נטפליקס מעלה שני פרקים חדשים מדי שבוע) הוא דווקא לא דיבר על הקשר העיקרי שלו לספורט - היותו אחד מהבעלים של קבוצת הממפיס גריזליז. על מה טימברלייק דיבר במקום? נעליים, בעיקר. 

ההופעה של כוכב הפופ אולי שימחה כמה מעריציו, אבל על פי התגובות ברשת - רוב הצופים (שהם, כאמור, רבים במיוחד) לא הבינו מה הקשר שלו לסדרה. "בפני מי ג'סטין טימברלייק התחנן בשביל ההופעה הזו?", תהתה אחת מהגולשים, בעוד אחר הוסיף כי "עדיין אין לי שום מושג למה ג'סטין טימברלייק היה ב'הריקוד האחרון'. אני מבין שהוא היה כוכב פופ בשנות התשעים אבל הקליפ הקצר הזה היה חסר טעם. למי אכפת מזה שהוא חסך כסף כדי לקנות נעליים? פשוט טיפשי". 

גולשת אחרת פקפקה בסיפור אותו הציג טימברלייק, על היותו מעריץ צעיר של נעלי הספורט שנשאו את שמו של ג'ורדן: "החלק הכי מוזר בדוקו הזה בשבילי היה לא רק זה שג'סטין טימברלייק הוזמן לקחת בו חלק אלא התרומה האמיתית שלו. אני לא צעירה ממנו בהרבה ואני מעולם לא זוכרת שהיה צורך לעמוד בתור כדי לרכוש (נעלי) ג'ורדן". לפי גולש אחר, הסיפור של טימברלייק גם לא כל כך מסתדר מהבחינה הכלכלית. "הוא אמר 'כל שנה הוא היה מבצע מטלות וחוסך כסף ויושב מחוץ לפוט לוקר כדי לקנות ג'ורדן', אבל הוא היה 'מאוסקטיר' (חבר בתכניתו של מיקי מאוס, ר.א) כבר בגיל 12, והרוויח 185/200 דולר כל שבוע. הרבה מאוד כסף בשביל זוג נעליים. אני מריח שקר", כתב.

עבור גולש אחר, הבחירה בטימברלייק הייתה מכעיסה במיוחד מההיבט האתני: "אז הם עושים קטע על המשמעות של 'אייר ג'ורדן' (הנעליים של ג'ורדן) עבור ההיפ הופ והתרבות השחורה. ומישהו פשוט אמר 'היי, בואו נביא את ג'סטין טימברלייק לראיון!', מי לעזאזל החליט את זה? הם היו צריכים לזרוק אותו פנימה בשביל שלוש שניות? באמת?". 

"הריקוד האחרון" הייתה אחד מהאירועים הטלוויזיוניים הכי מצופים בעולם הספורט (חוץ מהמשחקים עצמם, כמובן) לשנת 2020, ואחרי ביטול רוב האירועים תשומת הלב סביבה רק הלכה והתעצמה. כאמור, מדי שבוע עולים בנטפליקס שני פרקים נוספים של הסדרה - שצפויה להסתיים בעוד שבועיים.