כוכב ויוצר "פאודה", השחקן והתסריטאי ליאור רז התראיין הבוקר ל"חדשות הבוקר" של קשת 12 כדי לשוחח על סיום העונה השלישית של הסדרה בכיכובו ועל האופן בו התפרצות נגיף הקורונה משפיעה על עולם התרבות בארץ. רז, שסדרה בכיכובו עצרה בימים אלה את הפקתה, קרא לשרת התרבות מירי רגב להתערב בנושא וביקש "שלא תתעסק בפוליטיקה כל היום".

בשבוע שעבר, בעקבות הודעתו של הנשיא טראמפ על כך שבצל משבר הקורונה תיעצרנה כל הטיסות מאירופה לארה"ב, החליטו בחברת נטפליקס לעצור את הפקת הסדרה "טייפון" שיצרו רז ואבי יששכרוף וצולמה בשבועות האחרונים ברחבי תל אביב. "הייתה לנו הפקה אמריקאית שהייתה פה בארץ והפסיקה, בגלל המצב", סיפר רז הבוקר, "אנחנו מרגישים את זה, חד וחלק, אני לא יכול לטוס לארצות הברית עכשיו, כל הסוכנויות נסגרו, כולם על הולד, אבל זה לא רק שם, זה גם פה בישראל". 

כאמור, רז התייחס בראיון גם למשבר הפוקד בימים אלה את עולם התרבות הישראלי, כאשר הפקות רבות נאלצות להיעצר. "תראו, כל האמנים, אף אחד לא עובד, אף אחד, כולם נמצאים במצב מאוד מאוד קשה, רובם עצמאיים, רובם לא שכירים. אגב, אני שואל, איפה שרת התרבות שלנו? שנעלמה בימים האחרונים, שלא אומרת מילה?", שאל השחקן. 

רז המשיך להתייחס באופן ישיר לשרת התרבות רגב ואמר: "כולם לא עובדים ולא רק האמנים, אבל אני מצפה שמי שמנהל את המגזר, שרת התרבות שלנו, תבוא ותיתן ותעזור לאמנים שנמצאים במצב לא פשוט ולא תתעסק בפוליטיקה כל היום כמו שכולם מתעסקים. בואו נעבוד ביחד כדי לעשות לכולם טוב עכשיו, ולא להתעסק בפוליטיקה".