בילי אייליש היא אחד האנשים הכי מדוברים בשנתיים האחרונות, ואם עקבתם אחרי אינספור הראיונות של הזמרת המצליחה - סביר מאוד להניח שאתם כבר יודעים שיש לה שני הורים שחקנים. אייליש סיפרה לא פעם כי אחת הסיבות בגללן היא חשדנית כלפי הוליווד היא שלמרות שלטענתה הוריה הם שחקנים מעולים, שניהם מעולם לא באמת פרצו. מגי ביירד ופטריק או'קונל שייכים לזן מאוד נפוץ של שחקנים ששמם לא הולך לפניהם - אלה שעובדים ואפילו מצליחים להתפרנס ממשחק בלבד בתקופות מסוימות, אבל לא זוכים למעמד הכוכבות הנחשק או לתהילה עולמית, ואפילו לא לג'וב קבוע בסדרת טלוויזיה.

וכשאתה שחקן מהסוג הקטן שמופיע בתפקידים גנריים כמו "כתבת טלוויזיה" או "בחור בבר", לפעמים השם שלך כלל לא מופיע בקרדיטים. ולכן, תגלית חדשה לגבי הופעת אורח מפתיעה במיוחד של אמה של אייליש היממה גם את המעריצים הגדולים ביותר שלה. אותם מעריצים כנראה כבר חרשו על עמודי ה-IMDb של הוריה, בהם לא מצוין דבר על אותה הופעת אורח של ביירד בסדרה קטנה שאולי שמעתם עליה, בשם "חברים".

כן, מה שקראתם. למגי ביירד יש הופעה קטנה (אם כי מוצלחת, יש לומר) בתור אחת הבמאיות שלא מקבלת את ג'ואי לעבודה בפרק הרביעי בעונה השישית שנקרא "הפרק בו ג'ואי מאבד את ביטוח הבריאות שלו". בפרק, למי שכבר הספיק לשכוח, ג'ואי מנסה למצוא עבודה בדחיפות כדי לחדש את ביטוח הבריאות שלו ולטפל בבקע, רק שהבקע גורם לו להתכווץ מכאבים ולדבר באופן מוזר, מה שקצת מפריע לו באודישנים. אתם יודעים, סיטואציה אירונית טיפוסית לסיטקום. 

"חברים" הפכה פופולרית מאי פעם בתקופת הסגרים של 2020, כך שזה די מפתיע שרק עכשיו מעריצי בילי אייליש שמו לב לקמיאו הזה, וכן, אנחנו מתביישים שלא עלינו על זה בעצמנו מוקדם יותר. בעוד ההופעה הקצרצרה שלה בקומדיה המצליחה לא מלווה בקרדיט ב-IMDb, תוכלו למצוא שם רשימה נאה של סדרות אחרות בהן התארחה אמא של בילי - בהן כמה שהיו להיטים גדולים גם כן, כמו "שיקגו הופ", "מרפי בראון", "ג'ק וג'יל", "אקס פיילס", "הבית הלבן", "תרגיע" ועוד.

גם אביה של בילי, פטריק או'קונל, מחזיק בקריירה משגשגת בכל הנוגע לתפקידי אורח, והופיע בין השאר ב"הבית הלבן", "NYPD בלו", "סופרגירל" ואפילו תפקידון בסרט "איירון מן" הראשון. וכמובן - לא נשכח אף פעם את הופעת האורח ב"גלי" של פיניאס, אחיה של בילי והשותף ליצירה שלה שהופיע בסדרה עם תספורת שנויה במחלוקת, אבל גם הפציע לפני כן ב"משפחה מודרנית" ובסרט "מורה רעה".