עד כמה "משחקי הכס" הייתה סדרה מצליחה? השחקנים שלה הם לא היחידים שהפכו בזכותה לכוכבים - אלא גם החיות השונות שהופיעו בה. מהכלבים האכזריים של רמזי בולטון, דרך זאבי הבלהות של משפחת סטארק ועד לדרקונים שנוצרו בטכנולוגיית CGI: כולם נחשבו לדמויות מן המניין בסדרה, ואלה מתוכם שגולמו על ידי חיות בשר ודם גם זכו לאהדת המעריצים. אותם מעריצים שכנראה יתאכזבו לשמוע על מותו של בארט הדוב השני, שהשתתף באחד הפרקים הזכורים של הסדרה והלך לעולמו השבוע בגיל 21.

תפקיד המשחק הזכור ביותר של בארט הדוב הגיע בפרק השביעי בעונה השלישית של "משחקי הכס", שנקרא "הדוב והעלמה הנאווה", במהלכו בריאן מטארת' (גוונדלין כריסטי) נשלחת להילחם בו - כשבני משפחת בולטון המרושעים צופים בה מהצד ונהנים. בארט נהנה מקריירה ענפה על המסך, ובשל מגבלות חוקיות הופיע בעיקר בפרויקטים שצולמו סביב לוס אנג'לס: "דוקטור דוליטל 2", "CSI", "סקראבס", "עד קצה העולם" ו"מקום לחלום עליו".

לפי הארגון הסביבתי Vital Ground, שבישר על מותו של בארט, הדוב נולד בשנת 2000 ואותר באלסקה יחד עם אחותו, לאחר שאמם ככל הנראה נהרגה על ידי ציידים. הוא נקרא על שמו של בארט הדוב (הראשון), שנולד בשנת 1977 וזכה לתהילה בזכות תפקידיו ב"פנג הלבן", "רוחות של תשוקה" והפקות רבות נוספות. מישל מקלארן, שביימה את הפרק בהשתתפותו ב"משחקי הכס", סיפרה בעבר שבחרה את בארט השני מבין שלושה מועמדים שונים, וכי הוא הוטס במיוחד מעיר מגוריו ביוטה לסט הצילומים בקליפורניה. 

בין המגיבים למותו של בארט הייתה גם גוונדלין כריסטי עצמה, שהעלתה לחשבון האינסטגרם שלה תמונה משותפת עם הדוב וכתבה: "נוח על משכבך בשלום, בארט הדוב השני. הקולגה הכי טובה שהייתה לי. קרוואן משלו על הסט, מוזיקת קאנטרי ומערבונים מתנגנת כל הזמן כדי להרגיע אותו, ותרועות בכל פעם שעלה לבמה עם קצפת במחבת - נהניתי מכל שנייה של עבודה איתך!".

View this post on Instagram

A post shared by Gwendoline Christie (@gwendolineuniverse)