"האנטומיה של גריי" היא כנראה מכונת ייצור הטלטלות הרגשיות המשומנת והמשוכללת ביותר בתולדות הטלוויזיה. חלק יטענו שהיא מופרכת ושהגיע זמנה להסתיים, אבל הסדרה מצליחה לסחוף גם את שונאיה הגדולים ביותר - כשבכל פרק מתרחשות דרמות שלא יתרחשו בשנה שלמה בחיים האמיתיים. גם בעונתה החדשה "האנטומיה" שומרת על אותו רף - ובארבעה פרקים בלבד של העונה ה-17 (שמשודרת ב-yes) הסדרה כבר הספיקה להחזיר למסך שתי דמויות עבר האהובות במיוחד על המעריצים.

הראשון לחזור היה דרק שפרד (פטריק דמפסי) - מושא אהבתה של ד"ר מרדית' גריי (אלן פומפאו), אותו היא ראתה שנים לאחר מותו בחלומה בפגישה מרגשת על חוף הים. אחריו, גם ג'ורג' אומאלי המנוח (טי. אר. נייט) עשה קאמבק מרגש במיוחד, באותו לוקיישן יפהפה. כאמור, גם דרק וגם ג'ורג' איבדו את חייהם בדרכים מזוויעות בעונות קודמות - ולכן חזרתם לסדרה הייתה משמעותית במיוחד עבור המעריצים. בנוסף, בתחילת העונה כבר נרמז כי השניים אינם היחידים שעתידות לחזור בחלומותיה של גיבורת הסדרה.

העונה ה-17 של "האנטומיה", כך דווח, צפויה להתקצר בעקבות אילוצי מגפת הקורונה, ועכשיו - מפיקי הסדרה מבטיחים כי הם "יארזו בה כמה שיותר סיפור שאפשר". בראיון למגזין Bustle חשף מפיק בכיר בסדרה, אנדי ריזר, כי כל פרק ייגמר ב"שיא או משהו שהוא מספק באופן רגשי ועמוק". מה שזה אומר, בעצם, זה שהכל אפשרי, ושדמויות עבר נוספות עשויות להופיע שוב על המסך. בכירה נוספת בהפקת הסדרה שהשתתפה בראיון, מג מריניס, אמרה כי "החוף ימשיך להיות מקום של אור ושמחה, ואני חושבת שכולנו נצטרך להמשיך להיות שם עם מרדית'". ואכן, עם הופעתם של מירנדה ביילי וריצ'רד וובר בחלומה של הרופאה האהובה, דמויות שעדיין בחיים צפויות להמשיך להגיע לחוף גם כן. ריזר הסביר כי "זה פתוח לאפשרויות - עם מי (מרדית') יכולה להיות (על החוף) ואיך היא יכולה להיות איתם". דמות נוספת שעשויה לחזור בעונתה החדשה של "האנטומיה" היא כריסטינה יאנג (סנדרה או), שעזבה בסוף העונה העשירית. זאת משום שבמהלך פגישתם, ג'ורג' ומרדית' מזכירים את חברתם הטובה, מה שפותח את האפשרות שכריסטינה תחזור גם היא.

אלה בשורות משמחות מאוד, אין ספק. אבל כמו שאנחנו מכירים את "האנטומיה של גריי", אחרי שמחה גדולה בדרך כלל מגיעה טרגדיה עצומת מימדים. כבר למדנו מחוויות העבר של דמויות הסדרה שמשהו רע תמיד נמצא על הפרק, אסון תמיד קרב ובא - ובדרך כלל, מדובר כמובן במוות. דמויות ראשיות רבות מצאו את מותן בסדרה במהלך השנים בדרכים שונות ומשונות, ואותם מקרי מוות סחטו דמעות אינספור אצל צופים מרחבי העולם. מי מביניכם שכבר מעודכנים בעלילת העונה החדשה, בוודאי יודעים שדמותה של מרדית' נאבקת כעת בנגיף הקורונה - מה שמעלה את החשש שהדבר אף יביא למותה במהלך העונה.

תשובתו של ריזר רומזת - לצערם הרב של אוהדי הסדרה - שמקרה טרגי כזה אכן עשוי לקרות. "כלומר, זה אפשרי. יש לה קורונה והיא בבית חולים עם מחלה שעלולה להרוג אותה. מאות אלפי אנשים מתים בצורה טרגית וחסרת טעם מהמחלה הזו, ואם הסדרה הוכיחה משהו במשך 17 עונות - זה שהכל אפשרי. זו לא מסקנה הגיונית לחשוב שהיא פשוט הולכת להתרחק מזה (מהמחלה)". אתם בוודאי שואלים - אם מרדית' אכן תיכנע למחלה, מה יקרה לסדרה האהובה? איך נסתדר בלעדיה? ובכן, רק הזמן יוכל לספר.

View this post on Instagram

A post shared by Ellen Pompeo (@ellenpompeo)