הבעייתיות הגזענית של "הרווק" ושלל סדרות הספין אוף שלה ידועה כבר שנים. כבר בעונות הראשונות של הריאליטי המצליח ניתן היה לראות שלא רק שהרווקים והרווקות שמככבים בו הם לבנים, אלא גם שמי שנבחרות ונבחרים להתמודד על לבם הם לרוב ממוצא לבן, וכשהחלו ללהק נשים וגברים שאינם לבנים הניסיון הזה הפך לכמעט בדיחה, כשאלה הודחו בשלבים מאוד מוקדמים ונראו כמו עלה תאנה.

רק עכשיו, אחרי כמעט שני עשורים ש"הרווק" ו"הרווקה" באוויר, נבחר לראשונה רווק שחור להוביל את הריאליטי, והבחירה שלו מציפה את כל הטענות והבעייתיות מהעונות הקודמות. התוצאה המפתיעה ביותר של הדיון המחודש הזה הייתה הפרישה הזמנית של כריס הריסון, מי שמנחה את הריאליטי מאז העונה הראשונה והפך לפנים של התוכנית.

הפרישה הזאת הגיעה לאחר שהריסון התראיין לפודקאסט "Higher Learning" של רייצ'ל לינדזי, שהייתה "הרווקה" השחורה הראשונה, ובו היא והמנחה שלצדה דנים בסוגיות של גזענות, והגן שם על אחת ממשתתפות העונה הנוכחית של "הרווק" - רייצ'ל קירקונל. לאחר שנחשף כי קירקונל שיתפה בעבר פוסטים גזעניים ברשתות החברתיות ואף נכחה ב-2018 במסיבת נושא שלעגה לתקופת העבדות, הריסון אמר: "כולנו צריכים לתת לאנשים קצת יותר חסד, יותר הבנה, יותר חמלה. ראיתי מה שקורה ברשת, אנשים שוב חורצים גורלות וקורעים לגזרים את החיים של הבחורה הזאת. זה מלחיץ לצפות בזה". 

רייצ'ל לינדזי, 2017 (צילום: Noel Vasquez, getty images)
קראה להשבתת התוכנית כולה. רייצ'ל לינדזי | צילום: Noel Vasquez, getty images

התגובה של הריסון גונתה בחריפות על ידי הצופים, ומתמודדות העונה ה-25 של "הרווק" (כולל קירקונל עצמה, שהתנצלה בפומבי בנפרד) פירסמו הצהרה לפיה הן מתנגדות לכל ביטוי של גזענות. לינדזי, מצדה, החליטה שלא לחדש את החוזה שלה כמגישת הפודקאסט הרשמי של "הרווק". הריסון העלה פוסט עם התנצלות, ובו הוא גם הודיע כי הוא לוקח הפסקה מצילומי התוכנית כדי "לרכוש עוד ידע והשכלה בנושא".

עכשיו, הריסון מתראיין בפעם הראשונה מאז התקרית, ובראיון ל"Good Morning America" הוא אומר: "זו הייתה טעות. עשיתי טעות. אני לא אדם מושלם. עשיתי טעות ואני מודה בה. אני מאמין שהטעות הזאת לא משקפת את מי שאני או את האמונות שלי. אני מחויב לקדמה והתפתחות, לא רק עבור עצמי, אלא עבור המותג הזה, שהוא חלק מהחיים שלי כבר 20 שנה ואני אוהב אותו". 

עוד בראיון, הריסון הבהיר: "אני מתכנן לחזור. אני רוצה לחזור. יש עוד הרבה עבודה לעשות". בינתיים, לאחר שספגה גם היא שנאה מהקהל בעקבות הראיון, בו היא ניסתה לעמת את הריסון לא רק עם המקרה הספציפי של קירקונל אלא עם הגזענות המערכתית הידועה בהפקת "הרווק" לאורך כל עונותיה - רייצ'ל לינדזי מחקה את חשבון האינסטגרם שלה. במקביל, לידנזי טענה כי הפקת "הרווק" כולה צריכה לצאת להפסקה כדי לתקן את בעיית הגזענות, לא רק הריסון. "אתם עומדים להיכנס לעונה נוספת, אבל עדיין יש לכם את כל העניינים האלה", היא אמרה בפודקאסט האישי שלה, "אני חושבת שהם צריכים לקחת רגע, להבין מה קורה שם, להתארגן על עצמם מחדש ואז להביא לנו שום את המוצר שלהם בצורה שבה כולנו נוכל ליהנות ממנו".