היה הייתה שנת 2017. באותה שנה קרו בה הרבה דברים שלא נשכח לעולם: ג'סטין ביבר הופיע בישראל, ארצות הברית הכירה רשמית בירושלים כבירת המדינה - והזמרת וכוכבת הנוער בדימוס סלינה גומז עברה השתלת כליה, עקב סיבוכים של מחלת הזאבת איתה היא מתמודדת. עד כאן, הכל טוב ויפה. ואז בשלהי 2020 הגיעה סדרת ההמשך של "הצלצול הגואל", שכללה גם רצף בדיחות שנדמו כלא מזיקות.

אחת מהבדיחות הללו הייתה בדיחה שצחקה על מצבה הרפואי של סלינה גומז. הבדיחה הצליחה להכעיס עד מאוד את מעריציה של הזמרת, שתקפו את השימוש הציני במחלה וקראו לביטול התכנית. בעקבות המהומה ברשת, הקריאה "Respect Selena Gomez" אף הפכה לאחד מצירופי המילים המובילים בטוויטר. התוצאה הייתה שההפקה התנצלה, הסירה את הקטע בדיעבד ואף תרמה תרומה סמלית לארגון הצדקה של הזמרת.

 

באחד מהפרקים בעונה החדשה של "הטובות לקרב", סדרת הספין אוף של "האישה הטובה", לא למדו מאותה שגיאה - והתבדחו על מצבה הרפואי של גומז. זה ממש לא עבר בשקט מצד מעריציה של הזמרת, שהחלו במתקפה ברשת פעם נוספת. "מתי אנשים יפסיקו לעשות את זה!!! תכבדו את סלינה גומז", כתבה מעריצה אחת. אחר הוסיף: "אז אנחנו משתמשים בהשתלת הכליה של סלינה בתור טרנד? זה כבר קרה מספר פעמים במדיה, זה צריך להפסיק. #Respect Selena Gomez". וזה לא מסתיים כאן: גם הזמרת בעצמה נכנסה לשדה הקרב, והגיבה על ההתייחסות בסדרה. 

"לא ברור לי איך כתיבת בדיחות על השתלת איברים לתכניות טלוויזיה הפכה להיות קטע אבל לצערי זה המצב. אני מקווה שבחדר הכותבים הבא, כשאחת מהבדיחות סרות הטעם האלה עולה, היא תגונה מיד ולא תגיע לשידור", צייצה השחקנית. "המעריצים שלי תמיד שומרים עליי. אוהבת אתכם. אם אתם יכולים, אנא הירשמו להיות תורמי איברים", היא המשיכה בציוץ נוסף. 

מה שחמק מעיניהם של המעריצים ושל גומז, היא שזו בדיחה שהוצאה מהקשרה לחלוטין. למעשה, הפרק הרביעי בעונה החדשה, שנקרא "And the Clerk Had a Firm...", עסק בתרבות הביטול וביכולת לצחוק על נושאים שנויים במחלוקת. חברי משרד עורכי הדין רדיק-לוקהארט מנסים למצוא רעיונות לבדיחות שלא קשורות לנושאים שהם בגדר טאבו ואסור לצחוק עליהם בימים אלו, ומתקשים בכך מהסיבות הברורות. בסצנה, הבלש ג'יי דיפרז'יה (ניאמבי ניאמבי) יושב עם מריסה (שרה סטיל) ועובד נוסף בשם ג'ים. הם מונים נושאים עליהם אסור לצחוק, ומזכירים נקרופיליה, אוטיזם ואת "השתלת הכליה של סלינה גומז". כך שהסדרה אמרה את ההפך המוחלט: זה נושא עתיר חשיבות שבהחלט אסור לצחוק עליו בשום צורה. כמובן שזה נאמר באופן אירוני, אך אנחנו בספק שסלינה הבינה את כפל המשמעות הזה.