לאחר עשור בתפקיד, עורך חדשות החוץ של חברת חדשות 13 (לשעבר חדשות 10), נדב איל, הודיע על עזיבתו. איל, שהפך את העזיבה לרשמית במסגרת ציוץ בטוויטר, יצטרף באופן רשמי לצוות הכותבים של ידיעות אחרונות ואתר האינטרנט של העיתון, ynet, ומעת לעת ישמש כפרשן בשידורי הערוץ שעזב.

איל, יליד 1979, התחיל את דרכו המקצועית בגלי צה"ל, שם שימש ככתב ועורך. בשנת 2002 הצטרף לערוץ 10 עם הקמתו, והיה הכתב המדיני והפוליטי של הערוץ. בשנה שלאחר מכן איל החל לשמש ככתב הפוליטי של מעריב, וכתב עבורו עד פיטוריו בשנת 2012. בשנת 2010, לאחר עזיבתו של ניצן הורוביץ את התפקיד, איל מונה באופן רשמי לעורך חדשות החוץ של חדשות 10. הוא חזר בהמשך למעריב, שם כתב במוסף השבת של העיתון, ובהמשך אף החל לכתוב לירחון הפוליטי ליברל ולמוסף השבת של ידיעות אחרונות. בשנת 2018 איל הוציא את ספרו "המרד נגד הגלובליזציה", העוסק בנושאי פוליטיקה, תקשורת וביטחון. 

"החלטתי לחזור לעשות משהו שאני אוהב במיוחד - לכתוב", כתב איל בהודעתו, "אני שמח להצטרף למוסף שבת של ידיעות אחרונות, אכתוב גם בימי השבוע, אכתוב בווינט ואעשה פרויקטים נוספים. לכתיבה יש קצב משלה, וקצב שונה מהעשייה הטלוויזיונית, החלטתי שזה משהו שאני זקוק לו ברגע הזה". 

איל, הנשוי למגישה הראשית של חדשות 13, תמר איש-שלום, הוסיף כי "אני אעזוב את תפקידי כעורך חדשות החוץ בחדשות 13 אך אמשיך לשמש כפרשן בחברה בתדירות מסוימת. זה הזמן להגיד את המובן מאליו - חדשות 13 זה מקום עבודה הישגי, חופשי וערכי, עם עיתונאים מופלאים והרבה הרבה דברים יוצאי דופן שעשינו ביחד. בזמן הקרוב יהיה זמן עוד לדבר בזה ולהיפרד כמו שצריך".