ביולי האחרון עלה בנטפליקס סרט האימה הפיליפיני Eerie (באנגלית - מסתורי, מוזר. בישראל הוא קיבל את התרגום העברי הספק מביך ספק מודע לעצמו, אימה בבית הספר), והפחיד צופים מהרגע הראשון. עכשיו הוא מקבל אפילו יותר תשומת לב, מהסיבות הרגילות. מהן הסיבות הרגילות, אתם שואלים? כתבה בבאזפיד, כמובן, בה אחד מהעיתונאים המסורים של האתר בדק אם הכותרות נכונות - האם באמת מדובר סרט שאי אפשר להירדם אחריו?

העלילה של אימה בבית הספר (נזרום עם התרגום) מתרחשת בלוקיישן מעולה לשדים ורוחות - בית ספר קתולי לבנות, שם אחת היועצות מנסה לפענח למה אחת מהתלמידות התאבדה, ואיך כל זה קשור לרוח רפאים שמסתובבת בין קירות בית הספר. סך הכל סיפור די שגרתי עבור סרט אימה, אבל נראה שהצופים מגיבים אליו בצרחות יוצאות דופן, כנראה בגלל כמות הרגעים המבהילים והמקפיצים שיש בסרט.

הסרט הוקרן לראשונה בפסטיבל סרטים בסינגפור בדצמבר האחרון, עלה לנטפליקס, כאמור, ביולי, אבל כמו הרבה סרטים שעולים לשירות, התחיל לצבור פופולריות רק לאחר כמה כתבות ובעיקר רחשים ברשתות החברתיות. "צרחתי שלוש פעמים בעשרים דקות ויש עוד שעה ועשרים לסרט", צייצה צופה אחת את הנתונים הסטטיסטיים שמוכיחים עד כמה הסרט הזה מפחיד, ואחרים סיפרו שהם מתכננים לישון עם האורות דלוקים לפחות שבוע.

מלבד כמות ההקפצות וההפחדות בסרט, שגורם לאנשים להילחץ ממנו במיוחד, ישנם גם מי שאומרים שהוא פשוט סרט אימה טוב. "בדיוק צפיתי ב-Eerie בנטפליקס והולי פאקינג שיט", צייצה צופה נוספת. "ראיתי הרבה סרטי אימה והסטנדרטים שלי מאוד גבוהים אבל זה ממש טילטל אותי. סרט מדהים. בהחלט אחד הטובים שראיתי". אחרת ציינה לגביו שהיא "התגעגעה לסוג האימה שגורמת לך להרהר אחר כך שעות וימים", אבל בהחלט היו גם צופים שלא הבינו על מה הרעש וטענו שמדובר בסרט בינוני בלבד.

אחרי הרעש מסביב לסרטי אימה אחרים בנטפליקס כמו קופסת הציפורים, שלמות וורוניקה הספרדי (שיש מי שטוענים שהוא אחד המפחידים אי פעם), לא ממש מפתיע לראות שהקהל צמא לעוד ועוד אימה, ונראה שזה ז'אנר שמעורר במיוחד את הצורך לחלוק את החוויה ברשתות החברתיות, אם כי רוב הסרטים האלה קיבלו גם ביקורות פושרות ואף קוטלות. כך או כך, אם אתם חובבי אימה, נראה שאימה בבית הספר הוא הסרט הבא שאתם חייבים לצפות בו, אפילו רק בשביל שתהיה לכם דעה עליו.