ג'יימס "אל. בי" בונר היה אחד ממשתפי העונה השישית תכנית הדוקו ריאליטי "חיים במשקל כבד" (My 600lb Life), המשודרת בארץ ב-yes. באוגוסט 2018, בונר שם קץ לחייו, והוא בן 30 בלבד. כעת, משפחתו של בונר תובעת את הפקת התכנית על רשלנות, ומפנה טענות קשות כלפי האופן בו זו התנהלה מול בונר. 

"חיים במשקל כבד", שעונתה השמינית משודרת בארץ בימים אלה בערוץ TLC, הציגה מדי פרק את סיפורו של אדם כבד משקל אחד לאורך שנה. כפי ששמה הלועזי רומז, הסדרה עוסקת באנשים בעלי משקל כבד במיוחד, כאשר האדם בעל המשקל הנמוך ביותר שתועד בסדרה שקל 220 ק"ג. לאורך השנה המתועדת, מלווה את ההפקה את או אדם במהלך ניסיונותיו לרדת במשקל ולחיות חיים בריאים יותר. לרוב, במהלך הסדרה עוברים המשתתפים דיאטות נוקשות ולעיתים אף הליכים כירורגיים שונים.

כמו עשרות המשתתפים האחרים, גם בונר תיעד את התהליך אותו עבר במשך שנה. בונר הגיע לסדרה כאשר הוא שוקל 291 ק"ג, וסיים את השנה המתועדת במשקל 148 ק"ג, לאחר שהשיל כמעט מחצית ממשקלו. לפי התביעה אותה הגישה משפחתו נגד חברת ההפקות של התכנית, במהלך הצילומים נתקל בונר במספר דרישות חריגות מצד ההפקה.

View this post on Instagram

I wouldn't trade this amazing journey I'm on for anything. #nomore600lbs #bringinbackthebeard #chunky&funky #chunkydunkin

A post shared by L.B. Bonner (@l.b.bonner) on

בין הטענות של המשפחה כלפי ההפקה ניתן למנות את דרישת ההפקה שבונר ייגלח את זקנו בניגוד לרצונו, איסור לתת לו לעבור לגור בטקסס מבלי לתאם את הדבר מול לו"ז הצילומים שלו ולאחר שכבר עבר - כפייה עליו לחזור לביתו הקודם ולפרוק את חפציו מחדש, כדי שיוכלו לצלם את מעבר הדירה שלו, שלא צולם מלכתחילה. בונר עצמו, שהלך לעולמו בימים בהם צילם ספיישל "איפה הם היום" במסגרת סדרת ההמשך "החיים במשקל 300 קילו - איפה הם היום?", הפנה טענות גם הוא כלפי ההפקה עוד בחייו, וטען כי היא איננה מאפשרת לו לשתף תמונות של עצמו ברשתות החברתיות.

הטענות מטעם משפחתו של בונר לא עוצרות כאן. לפי המשפחה, לאורך הצילומים בונר זכה לטיפול פסיכולוגי אחד בלבד. בהמשך, כאשר יצר קשר עם אחד מעובדי ההפקה ושיתף אותו במצבו הנפשי הקשה אותו עובד השיב לו "זייף את זה עד שתצליח" (Fake it till you make it). בהיבט הכלכלי, משפחת בונר מספרת כי עד היום היא לא קיבלה החזר כספי מלא על הניתוח שבנה עבר, למרות שהפקת התכנית הבטיחה שתכסה את כל ההוצאות. המשבר הכלכלי שנכפה על בונר היה לפי המשפחה אחד הגורמים שערערו את מצבו הנפשי. 

בשלב זה, הפקת הסדרה טרם הגיבה לכתב התביעה, העומד על סכום של מיליון דולר. בונר הוא אחד משישה ממשתתפי התכנית אשר הלכו לעולמם אחרי הצילומים. רבים אחרים דווקא הצליחו ככל הנראה להפיק את המיטב מהתהליך אותו עברו, ומציגים הן בתכנית והן ברשתות החברתיות גזרות חדשות וחיים חדשים לגמרי.


מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201
ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט
או במסרון (SMS) למספר 0768844400