היה זה לילה חורפי שלא נשכח לעולם. ה-8.1.20 ייכנס לספרי ההיסטוריה הלא ממש קריטית כערב בו הודיעו הנסיך הארי ומייגן מרקל, בת זוגו ודוכסית סאסקס, שהם פורשים חלקית מחובותיהם כבני מלוכה. ההודעה הזו פורסמה כשנה וחצי אחרי נישואיהם של השניים, וכתשעה חודשים אחרי לידת בנם הבכור, ארצ'י. תוכניותיהם של בני הזוג כללו, בין השאר, לעקור מאנגליה לארצות הברית וקנדה, וכן להתניע מחדש באופן חלקי את הקשרים של מרקל בהוליווד. 

כזכור, מרקל התפרסמה כשחקנית ראשית בסדרה "Suits", ופרשה ממנה בעונות האחרונות כחלק מדרישות תפקידה החדש כדוכסית. בקיץ האחרון, הגיעו הארי ומייגן לאחד מאירועי הבכורה של הסרט "מלך האריות" מבית אולפני דיסני, שם צולמו כשהם משוחחים עם מנכ"ל דיסני לשעבר, בוב איגר. הארי אף נשמע אומר לאיגר שבת זוגו היא שחקנית ורסטילית, שיכולה גם לדבב ולקריין בסרטים. אמר - ואכן קרה. בסוף השבוע שעבר פרסמה דיסני שהסרט התעודי "Elephant", עם קריינות של מייגן מרקל יעלה לשירות הסטרימינג דיסני פלוס ב-3.4, ואתם יודעים מה זה אומר - שיש כבר תגובות ראשונות לקאמבק ההוליוודי של מרקל.

"Elephant" (פיל) מלווה את הנדידה השנתית של עדר פילים בבוצוואנה בעקבות החיפוש אחר מים, ומתאר את הדינמיקה המשפחתית (והאנושית למדי) שמתקיימת בין הפילים שבעדר. המבקרים שקיבלו עותקים מוקדמים לצפייה, טענו שהקריינות של מרקל נעימה, אך "מתוקה מדי". "מייגן קיבלה כמה שורות שאי אפשר לאמת", כתב המבקר של "הגרדיאן", שציין שהקריינות של מרקל גם גורמת לסרט להישמע כמו פרק של "המשרד". במדור הבידור של יאהו, לעומת זאת, נהנו מהקריינות של מייגן ושיבחו גם את העקיצות העדינות לבית המלוכה שנשתלו בטקסט. אחת הסצנות בסרט מציגה גור פילים ששוקע בבוץ, ואת מנהיגת העדר שניגשת לחלץ אותו. "היא היחידה שיכולה לעזור", נשמעת מייגן ברקע, "אם המשפחה הזאת היא לא פחות מכוח טבע" - רמז מכוון, ככל הנראה, ליחסיה הטעונים של מרקל עם המלכה אליזבת, סבתו של הארי. גם ב"וראייטי" נהנו ממלאכתה של מרקל, וכינו את הדיבוב שלה "מזמין" ו"משחקי".

עבור מעריצי דיסני, הסוגייה המרכזית היתה אחרת בכלל. גולשים מרחבי העולם בקרדיט הנדיב שמרקל קיבלה על השתתפותה בסרט התעודי, ובפוסטרים הרשמיים של "פיל" נרשם ממש מתחת לשם הסרט "עם קריינות של מייגן מרקל, דוכסית סאסקס". "אסור לפרסם את אותה כדוכסית סאסקס", נכתב בציוץ זועם לקראת צאת הסרט, "היא עזבה את משפחת המלוכה". "היא התחייבה למלכה שהיא לא תשתמש בתואר שלה", נכתב בציוץ נוסף, "היא מתעלמת מזה במכוון עד הסוף המר". "אני מתה על פילים ותמיד אתמוך בהם, אבל לא אצפה בסרט הזה או בכל דבר שקשור למייגן מרקל. היא ביישה את ארצות הברית בהתייחסות שלה למשפחת המלוכה, ולמשפחה שלה. תתביישו לכם, דיסני פלוס".

מרקל, אגב, עדיין מחזיקה בתואר מתוקף השתייכותו של הארי למשפחת המלוכה, אך אחרי הפרישה אינה רשאית להשתמש במילים "מלכותי" או "הוד מעלתה" (Her royal highness) בעבודותיה. "דוכסית סאסקס" הוא מעין פשרה, שמזכירה לאנשים את הקשר של מרקל לבית המלוכה בלי להרגיז אף אחד.

בציוץ רביעי עקצו את מרקל על האופן בו קיבלה את הג'וב, וכתבו: "אז הפמיניסטית החזקה, העצמאית והמוכשרת היתה צריכה שבן זוגה המלכותי ישיג לה עסקת דיבוב. אני בדיכאון עמוק. מקווה שהיא הודתה לבן הזוג שלה", ובציוץ חמישי נכתב "תסבירי לי, מייגן מרקל, עזבת דיור בחינם, מכוניות עם נהג, טיסות במחלקה ראשונה, צוות בסגנון 'אחוזת דאונטון', לינה במלונות של חמישה כוכבים, פגישות עם אצילים, ונעליים בחינם - בשביל עבודה על פילים בדיסני?".