הישג לטלוויזיה הישראלית: "שמים אדומים" של רשת 13, קטפה את פרס סדרת הדרמה הטובה ביותר בפסטיבל ברלין. את הפרס יקבלו שחקני ויצרי הסדרה ביום רביעי הקרוב, בטקס חגיגי. זו השנה השנייה ברצף שסדרה ישראלית זוכה בפסטיבל זה, לאחר שבשנה שעברה הסדרה "שעת אפס" של כאן 11 זכתה בפרס, ובפרס המשחק לשחקנים מיה לנדסמן ודורון בן דוד. 

מיה לנדסמן, "שעת אפס" (צילום: בועז יהונתן יעקב, יח"צ באדיבות כאן 11)
מאיה לנדסמן ב"שעת אפס". זכתה בפסטיבל בשנה שעברה | צילום: בועז יהונתן יעקב, יח"צ באדיבות כאן 11

חבר השופטים בפסטיבל בחר פה אחד ב"שמים אדומים". נשיא השופטים לשנת 2023 בנג׳מין בנדיקט אמר: "הישג מופלא. הסיפור עוצמתי, מקורי, נוגע ללב ומרתק. הסדרה מפתיעה, אינטנסיבית, והרבה יותר מזה". השחקנית האוסטרלית אנדראה גואו מהסדרה "The Swarm", שהייתה גם היא בין השופטים, סיפרה: "אהבתי כל כך את האומץ לספר את הסיפור החשוב הזה. הצילום מרהיב, השחקנים עושים עבודה מבריקה, המתח הגבוה לא מרפה לרגע, זו חוויית צפייה פשוט מדהימה". כזכור, הסדרה רשת 13 נבחרה במרץ האחרון לאחת מ-8 הסדרות הטובות בעולם בפסטיבל 'סירייס מאניה' שבצרפת, ובשבוע שעבר זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר בפסטיבל חשוב בהודו. 

אמיר ח'ורי, מאור שוויצר, "שמים אדומים" (צילום: אייל צרפתי, יחסי ציבור)
אמיר ח'ורי, מאור שוויצר, "שמים אדומים" | צילום: אייל צרפתי, יחסי ציבור

"שמים אדומים" מבוססת על ספרו של דניאל שנער ועוסקת בימי האינתיפאדה השנייה. מככבים בה מאור שוויצר, אמיר חורי, אלונה סער, יעקב זאדה דניאל והשחקנית האוסטרלית אנני שפירו. הסדרה עלתה לכותרות לאחרונה לאחר שבמהלך מבצע "בית וגן" כוכב "שמים אדומים" אמיר חורי שיתף באינסטגרם סרטון גרפי וביקר את המבצע כשכתב: "ג'נין תחת מתקפה כבדה". הוא זכה למתקפות רבות, אך גם להגנה מצד חברתו לשעבר אלונה סער.