בתאגיד השידור כאן איימו בתביעה נגד רשת סופר פארם לאחר צילומים פרסומיים לאינסטגרם בכיכובן של שחקניות "המפקדת". רשת סופר פארם קיימה אתמול יום צילומים בכיכובן של שלוש שחקניות מקאסט "המפקדת": נועה אסטנג'לוב (צליל), כרמל בין (צימר) וגל מלכה (חגו). בתאגיד השידור שיגרו מכתב לידי החברה בו התריעו לפני תביעה במידה ורשת סופר פארם תשתמש באלמנטים כלשהם מהסדרה.

כוכבות "המפקדת" בקמפיין לסופר פארם (צילום: אינסטגרם - super_pharm)
צילום: אינסטגרם - super_pharm
קמפיין לסופר פארם עם כוכבות "המפקדת" (צילום: אינסטגרם - noastanjelove)
צילום: אינסטגרם - noastanjelove

אסטנג'לוב, בין ומלכה שיחקו לאחרונה בסדרה "המפקדת" ששודרה בחודשים האחרונים בתאגיד והופקה על ידי חברת בלאק שיפ בע"מ. בתאגיד הבהירו כי לאחרונה נוהלו מגעים עם סופר פארם לצורך קבלת זכויות לשימוש בשיר הנושא של הסדרה, אך המגעים לא הבשילו. "עם זאת, הופתענו לגלות שלצורך הפרסומת הוחלט ללהק שלוש שחקניות מהקאסט של הסדרה, וזאת מבלי ליידע את התאגיד", לפי נוסח המכתב, שפורסם הבוקר גם באתר כסית. "כל שימוש בהפקה, באלמנטים מתוכה, לרבות דמויות ומוזיקה, דורש את אישור התאגיד מראש ובכתב. קל וחומר כאשר עסקינן בשימוש מסחרי".

בתאגיד הוסיפו וכתבו כי ליהוק של שלוש השחקניות הללו מעורר חשש כי הפרסומת תעשה שימוש באלמנטים מתוך הסדרה או במוניטין שלה. בעמוד האינסטגרם של סופר פארם פורסמו אתמול תמונות מסט הצילומים, אולם לא נראה כי יש שם אלמנטים מהסדרה והשחקניות מופיעות כולן בבגדים אזרחיים ולא כחיילות.

מכתב ההתרעה לפני תביעה שנשלח לסופר פארם (צילום: כאן 11)
צילום: כאן 11

מסופר פארם נמסר בתגובה: "סופר פארם פועלת תמיד בהתאם לחוק ומתוך כבוד רב לזכויות יוצרים. בין שני המקרים אין שום קשר וכן לא מדובר בפרסומת. שלושת השחקניות הצטלמו לפעילות באינסטגרם של סופר-פארם בעולם הביוטי, ללא כל אזכור לסדרה, לתוכן שלה ולמעשה ללא מלל. בנוגע לשיר מהסדרה - כאמור בכל מקרה המגעים לא הבשילו. אנו בטוחים שעם הבהרת הנושא כפי שנשלח לתאגיד, הכל ישוב למקומו בשלום”.