חדשות מרגיעות: ג'ייקוב גלנוויל, רופא שהופיע בין השאר בסדרה הדוקומנטרית של נטפליקס "וירוס ללא גבולות" על מניעת ההתפרצות העולמית של מגפת השפעת, הכריז בטוויטר כי הוא והצוות שלו מצאו תרופה פוטנציאלית לקורונה - שתתחיל להיבחן על ידי צבא ארצות הברית. גלנוויל, שמנהל את חברת הביוטכנולוגיה "Distributed Bio", כתב שהטיפול החדש "חוסם את וירוס הקורונה מלזהם תאים אנושיים" ושהתרופה היא "מועמדת ראויה" להיות זו שתשים סוף למגפה העולמית.

"אני שמח לדווח שהצוות שלי הצליח לקחת חמישה נוגדנים שב-2002 נועדו לנטרל ולעצור את נגיף הסארס, פיתחנו אותם במעבדה שנו וכעת הם מצליחים באופן משמעותי לעצור גם את נגיף ה-SARS-CoV-2", כתב גלנוויל. הנוגדנים יישלחו למכון למחקר מחלות מדבקות של צבא ארה"ב, שם ישתמשו בהם באופן ישיר נגד נגיף הקוביד-19 כדי לקבוע האם אחוזי ההצלחה שלהם גבוהים כפי שדווח, ובהמשך הם ינוסו גם על בני אדם.

אם הכול יילך כמתוכנן, לפי דיווחיו של גלנוויל הנוגדן יוכל לצאת לציבור הרחב בספטמבר. "לפי תחושתי, אנחנו צריכים להתחיל לייצר כבר כמויות גדולות מהנוגדנים האלו. מאות אלפים עד מיליונים, בתור הצעד הבא - והממשלות צריכות לשלם על זה", הוא אמר.

"וירוס ללא גבולות" עלתה בנטפליקס בינואר, עוד לפני שנגיף הקורונה היה דבר שמשפיע על כולנו, אבל צברה תאוצה ובאזז ככל שהנגיף התפשט ברחבי העולם. הסדרה אמנם עסקה במחלת השפעת, אבל גם עסקה בוירוסים כמו סארס ואבולה, וההתמקדות שלה במניעת המגיפה העולמית הבאה זיכה אותה בלא מעט תשומת לב ברשתות בתקופה האחרונה.