בשבוע הבא ישודר בארצות הברית פרק האיחוד המצופה של "חברים" - מפגש טלוויזיוני ראשון של כל ששת כוכבי הסיטקום המצליח, שפרק הסיום שלו שודר כבר ב-2003. הפופולריות של הסדרה במהלך שידורה הראשון, וכן מיליוני הצופים שנחשפו אליה מחדש כששודרה בשידורים חוזרים והועלתה במלואה לפלטפורמת הסטרימינג נטפליקס, הפכו את פרק האיחוד של "חברים" לאחד האירועים המצופים ביותר בלוח השנה הטלוויזיוני. הפרק המיוחד ישודר בארצות הברית באפיק הסטרימינג HBO מקס, שרכש גם את זכויות השידורים החוזרים של שאר פרקי הסדרה בסכום של 425 מיליון דולרים. זאת, כאמור, בארצות הברית בלבד - וברוב שאר מדינות העולם, זכויות השידור של "חברים" עדיין מצויות בידי נטפליקס (ששילמה בסוף 2019 סכום מדווח של 100 מיליון דולרים עבור שימור החוזה הקיים והמשך הפצת הסדרה בעולם).

התוצאה אפוא היא שלמרות שאיחוד "חברים" מעורר סקרנות רבה בקרב צופים רבים גם בארץ - עוד לא ברור אם ואיך ניתן יהיה לצפות בו באופן חוקי. לעת עתה, אף אחד מגופי מספקֵי התוכן המרכזיים - yes, הוט, סלקום tv או פרטנר - לא הודיע על רכישת הפרק או על הכוונה לשדרו. סלקום, yes והוט משדרות אמנם סדרות וסרטים מבית HBO (מסדרות חדשות דוגמת "היית צריכה לדעת" או "ווסטוורלד" ועד תכנים מהעבר כמו "משחקי הכס" או "בנות", שזמינים בחלק משירותי ה-VOD השונים), אולם הדין עבור סדרות, סרטים ואירועים טלוויזיוניים שנוצרו באופן ייעודי עבור HBO מקס - שונה.

אפיק הסטרימינג של HBO, שהושק בשנה שעברה בתקווה לנגוס קצת מעוגת הרווחים הדשנה של נטפליקס, זמין כעת בארצות הברית בלבד ומרבית תכניו, בהתאם, זמינים לצפייה רק בארה"ב. כך קרה, למשל, שאחד הלהיטים הגדולים של HBO מקס - קומדיית המתח "הדיילת", בכיכובה של קיילי קווקו ("המפץ הגדול") - זכתה להייפ נדיב מעבר לים ואף הועמדה לפרסים נחשבים אך לא שודרה במדינות נוספות. תרחיש דומה קורה גם בסדרות של שירות הסטרימינג דיסני פלוס, בהן "המנדלוריאן" ו"וונדה-ויז'ן", שזמינות כרגע לצפייה חוקית רק במדינות המסוימות בהן השירות עצמו זמין, ואינן נמכרות לשידור בנפרד ממנו. הסדרות הללו נחשבות למקדמי המכירות הטובים ביותר של אפיקי הסטרימינג, שבמקרים רבים אינם רק הגורם המשדר אלא גם הגוף שהפיק את הסדרה. כלומר, לספקי סטרימינג כמו HBO מקס או דיסני פלוס יש אינטרס כלכלי לשמור על אקסקלוסיביות, ולוודא ששום גוף שידור נוסף לא יגזור קופון על הפצתה של סדרה זו או אחרת.

מה זה אומר לגבי הצפייה בפרק האיחוד בארץ? התשובה איננה חד משמעית. מעבר לים נרשמו ניסיונות רכש ייעודיים של הפרק, בהם דיווחים על כך שרשת סקיי זכתה במכרז סודי שנערך בין ערוצי הטלוויזיה המקומיים, ותהיה זו שתשדר את האיחוד של "חברים" לקהל הבריטי. אולם דיווחים אלה עדיין לא אושרו סופית ובכל מקרה תרחיש כזה איננו סביר בישראל, שנחשבת לטריטוריה קטנה יחסית, ששידור הפרק בה לא יניב רווחים יוצאי דופן ל-HBO. שמועות נוספות וראשוניות גם הן טוענות כי HBO תאפשר לחברת סטרימינג בינלאומית מבוססת - נטפליקס או אמזון פריים (שזמינות שתיהן גם בישראל) - לשדר את הפרק, ושהודעה רשמית על כך תתפרסם בימים הספורים שנותרו לפני עליית הפרק בארה"ב.

בנוסף להזדמנות לחזות סוף-סוף בג'ניפר אניסטון, קורטני קוקס, ליסה קודרו, דיוויד שווימר, מתיו פרי ומאט לה-בלנק על מסך אחד (שלא במסגרת תמונת האינסטגרם המפורסמת של אניסטון), פרק האיחוד של "חברים" יכיל שיחות עם מי שגילמו דמויות משנה מוכרות בסדרה, חידון בקיאות של השחקנים בפרטי הסדרה, תצוגת אופנה של התלבושות הזכורות ביותר והופעות של סלבריטאים בינלאומיים, בהם של ג'סטין ביבר, להקת BTS ודיוויד בקהאם. על פי דיווחים שפורסמו בסמוך למועד תחילת ההפקה של פרק האיחוד, כל אחד מהשחקנים הראשיים בסדרה יקבל 3 מיליון דולרים על השתתפותו במשדר.