למרות שהמודעות לספוילרים והפצתם עלתה דרמטית בשנים האחרונות, בעיקר הודות לנטפליקס ולמשחקי הכס, יש עוד לאן לשאוף. ספוילרים לפעמים לא רק מחריבים את ההנאה מהסדרה עבור הצופים אלא גם את ההנאה של היוצרים, מתברר, ועד שמישהו לא יוציא אותם מחוץ לחוק נאלץ כולנו להמשיך להתבאס.

זה בעיקר נכון אם אתם צופים מושבעים של האנטומיה של גריי ושונאים את הרומן בין מרדית' לדה לוקה שהתפתח במהלך העונה שעברה. כי מתברר שבמקור, ליוצרי הסדרה היו תוכניות אחרות עבור החיים הרומנטיים של מרדית', שהייתה אמורה להמשיך הלאה באופן רציני יותר לאחר המוות הטראומטי של דרק כבר לפני שנה, במהלך העונה ה-14 של הסדרה - תוכניות שחזרו למגירה בגלל ספוילר.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

I’m a Pretty lucky girl...these guys hold me up and when necessary hold me down! #brosbefore...... @greysabc @officialjustinchambers @giacomo_gianniotti @ijessewilliams love and appreciate you guys ❤️

A post shared by Ellen Pompeo (@ellenpompeo) on

השואוראנרית של הסדרה, קריסטה ורנוף, חשפה לאחרונה בראיון לאנטרטיימנט וויקלי כי במהלך העונה ה-14 רקחה דמות חדשה של מדען אירופאי שהיה אמור להגיע לבית החולים סיאטל גרייס ולסחוף את מרדית' לרומן ארוך ומתמשך. הבעיה: עיתונאי הבידור חובב הספויילרים מייקל אוסיילו שמע על התוכניות הללו ופרסם אותן באתר TVLine.

"ברגע שזה הודלף, חזרתי לחדר הכותבים ואמרתי להם 'זה כבר לא מעניין אותי יותר", אמרה ורנוף, "מה עוד הדמות הזו יכולה להיות?". וכך הפך המחזר האירופאי בכלל לבחורה - מארי סרון, חברה ותיקה של אמה של מרדית', אשר הפציעה בסדרה במהלך העונה ה-14 במקום אותו אירופאי עלום. "זה היה סיפור הרבה יותר מעניין מאשר איזה מושא אהבה זמני, שינינו את זה בגלל שרצינו לחתור תחת הציפיות".

כתוצאה מאפקט הפרפר הזה, חיברו הכותבים בין מרדית' לדה לוקה במהלך העונה הנוכחית, מה שבסופו של דבר הסתיים ב- ספוילר! - כליאתו עקב הונאת הביטוח שביצעו השניים, ופיטוריה של מרדית'. סביר להניח שעם המדען האירופאי המלומד והמנומס זה לא היה קורה.