שופטי "מאסטר שף" ברחבי העולם כבר התמודדו עם לא מעט מנות חסרות טעם, מוזרות או מרושלות. ובכל זאת, במנה כמו זו שהוגשה השבוע בגרסה הספרדית של התוכנית הם עוד לא נתקלו. תכירו את שרי קרילו, עובדת סוציאלית בת 27 ואישה עם בחירות קולינריות שהן, איך נאמר, קצת פחות שגרתיות.

בפרק ששודר לפני כמה ימים בעונתה השמינית של "מאסטר שף ספרד", שרי בחרה להגיש לשופטים ציפור מתה. לא מדובר בשם נרדף למנת עוף כלשהי אלא בציפור מתה, פשוטו כמשמעו. העוף - למען הדיוק נציין כי מדובר בחוגלה - אותו הגישה שרי הגיע אליה ביחידה אחת, כולל כל הנוצות וכל האיברים, כחלק ממשימה שדרשה מהמתמודדים לבשל עם רכיב מפתיע. ומה גרם לאותה בחירה מטרידה? בשבועות האחרונים שרי התמודדה עם ביקורות נוקשות מצד השופטים בתכנית, והציפור המתה אותה הגישה הייתה הנקמה שלה בהם.

השופטים, מיותר לציין, לא התרשמו מהמנה גם הפעם. שרי אמנם טרחה "לשדרג" את הציפור המתה עם רוטב אותו הכינה ועם כמה עגבניות חתוכות שהונחו מעל - אבל זה ממש לא עזר לה. השופט והשף ג'ורדי קרוז אמר לשרי כי "לגמרי טעינו איתך", לאחר שזו הציגה את המנה, שכונתה בקצרנות "ציפור מתה על צלחת". "אני אהיה ישיר", הוסיף קרוז, "את זלזלת בי, בקולגות שלך, באלפי האנשים שלא התקבלו. למה שעשית אין שום הצדקה. אל תעני אפילו". בשלב הזה, מיותר לציין, שרי סולקה מהתכנית. 

לאחר שהתבשרה כי היא מודחת, שרי הודיעה כי היא איננה מתחרטת: "הייתי עושה את זה שוב. לא היה לי שום סיכוי להציל את עצמי. מה רציתם, שאני אתלוש לה את הנוצות כמו כלבה? לא, לא, לא. אני לא עומדת להתחיל לתלוש נוצות כדי לספק אתכם. מה אתם רוצים? מה הכלבה הזו עשתה לכם? הנה, קחו. ציפור מתה בשביל כולכם. אני עצבנית".

"מאסטר שף ספרד", למרבה הצער של כולנו, לא משודרת בישראל - אבל אם תכננתם להשלים את העונה האחרונה שלה, זה הזמן. שרי היא המודחת החמישית מבין חברי הנבחרת, מה שמתיר בתכנית 12 מתמודדים בלבד. ואם תהיתם: לאף אחד מהם אין כרגע כוונה ללכת בדרכה של שרי.