בדיוק שנדמה שהסערה סביב העונה האחרונה של "משחקי הכס" שככה וכולם פשוט מקבלים את העובדה שהסדרה הסתיימה בצורה מבאסת וממשיכים בשגרת חייהם, הנה מגיע עוד משהו שמצליח להזכיר למעריצים את הטראומה הקשה שחוו. הפעם זו לא עצומת אינטרנט, או תגובה של אחד השחקנים לעצומה, או הערה של אחד הכותבים והיוצרים. הפעם זה הבמאי.

ניל מרשל, במאי שעבד בסדרה והיה אחראי לפרקים כמו "בלאקווטר" ו"השומרים על החומה" בעונות מוקדמות יותר, אמנם לא נטל חלק פעיל בבימוי העונה האחרונה (שלה היו שני במאים בלבד), אבל זה לא מונע ממנו להביע את דעתו. בראיון שנערך עמו לאחרונה אמר מרשל שלדעתו, העונה האחרונה של הסדרה הייתה "חפוזה ומזורזת".

"בסופו של דבר כל הדמויות סיימו את הסדרה במקום שבו הן אמורות להיות", הוסיף מרשל, ששוחח עם העיתון הבריטי The Sun, "אבל אני חושב שחלק מהן הגיעו לשם בצורה חפוזה". "אני מסכים שזה נעשה בצורה מאוד מזורזת. זה הרגיש כאילו הקרקע לא הוכנה בצורה טובה מספיק. אבל הן כולן הגיעו למקום הנכון, אני מבין את זה".

על אף שלא נקב במפורש בעלילה אחת שהפריעה לו במיוחד, מעריצים רבים משערים שמרשל מתכוון בעיקר ל"מהפך" באופייה של דאינריז טרגריאן (אמיליה קלארק), שפרק אחד לפני הסוף הפכה מגיבורה אהודה לעריצה מרושעת שהשמידה את עיר הבירה של ווסטרוז, והומתה בחוסר כבוד בפרק הסיום של הסדרה. גם יוצר הספרים, ג'ורג' ר.ר. מרטין, הודה לאחרונה בראיון כי הסדרה לא הייתה "לגמרי נאמנה" לחזון המקורי שלו.

"זה יכול להיות... טארומתי", אמר מרטין, "כי לפעמים החזון היצירתי שלהם והחזון היצירתי שלך לא תואמים, ונוצר מצב מפורסם של 'חילוקי דעות יצירתיים ', מה שמוביל להרבה קונפליקטים. העונה האחרונה הייתה... לא בדיוק נאמנה לחזון שלי. אחרת הסדרה הייתה ממשיכה לעוד חמש עונות". זו, כמובן, עקיצה גם לקצב הכתיבה הצבּי של מרטין, שעמל על הספר השישי בסדרת "שיר של אש ושל קרח" - עליהם התבססה הסדרה - כבר שנים ארוכות.