כבר עשרים שנה שג'ף פרובסט מנחה את "הישרדות" האמריקאית, ריאליטי שנדמה שכבר רץ מאות עונות, למרות שמדובר "רק" ב-40, נכון לעכשיו. סביר להניח שבתקופה הזאת פרובסט כבר הספיק לשכוח רגעי מפתח בתוכנית או שמות של מתמודדים פחות פופולריים שהודחו מוקדם, אבל בראיון חדש הוא חושף שלפני כמה חודשים הוא איבד עוד כמה זיכרונות. 

"ישבתי מול המחשב והזמנתי כרטיסים ללאס וגאס לאשתי ולי, וכשהגעתי לתאריך הלידה של אשתי אמרתי לעצמי 'רגע, מה התאריך?', ולא הצלחתי להיזכר", סיפר פרובסט בראיון לתכנית האירוח של קלי ריפה וריאן סיקרסט. "סימסתי לאשתי וביקשתי שתתקשר אלי והיא שאלה מה קורה, ועניתי לה 'אני לא יודע, אני לא מבין מה קורה, אני לא יודע כלום. איפה הילדים?'. היא אמרה 'הם בביה"ס' ושאלתי אותה 'איפה את?' והיא ענתה 'אני בעבודה'. אמרתי לה 'משהו לא בסדר'".

בשלב הזה, קלי ריפה התערבה ואמרה את מה שכולנו חושבים: "זה נשמע כאילו אתה פשוט גבר. עד כה זה נשמע נורמלי, מה קרה הלאה?". פרובסט צחק מהבדיחה אבל המשיך: "מה שקרה זה שלמשך שעה וחצי-שעתיים לא היה לי זיכרון של שום דבר. לא ידעתי מי אני, איפה אני".

פרובסט ניסה לתעד את מה שעובר עליו והקליד לעצמו טקסט קצר על המחשב: "למען הרקורד, אין לי מושג למה אני לובש את הבגדים האלה. אין לי מושג איפה הילדים שלי. אין לי מושג איזה יום היום. אין לי מושג למה אני כותב את זה". מאוחר יותר, פרובסט חזר לאותו הקובץ כדי לקרוא אותו, והוסיף לו את השורה הבאה: "הרגע קראתי את זה, ואין לי שום זיכרון שכתבתי את זה".

מכיוון שמדובר במקרה מבהיל במיוחד, פרובסט הלך לבדיקה אצל נוירולוג, שקבע שאין מקום לדאגה - לא מדובר בשלבים מוקדמים של דמנציה, אלא מצב שנקרא TGA - שכחה כללית חולפת, וככל הנראה מדובר באירוע בודד שלא מעיד על מצבו הכללי של פרובסט, שהעיד שהזיכרון חזר אליו לאחר שלוש שעות. לכרטיסי הטיסה שלום.