לאחר ציפייה ארוכה ושורת תחקירים, האשמות ותלונות נגדה, ביום שני האחרון זה סוף סוף קרה: אלן דג'נרס חזרה למסך והתייחסה לראשונה לסערות הקיץ האחרון, בראשן חשיפת טענות רבות על יחס עבודה רעיל בתכנית האירוח שלה. אבל בזמן שכולם דיברו על ההתנצלות של המנחה, שהבהירה כי "קרו דברים שלא היו צריכים לקרות", יש כמה אנשים שלא התרשמו מהצעד של דג'נרס - עובדיה לשעבר.

בפרק הפתיחה העונה ה-18 של תכניתה, דג'נרס בחרה להתייחס בראש ולראשונה לכל הכותרות שנקשרו לשמה והבהירה: "למדתי שקורים כאן דברים שלעולם לא היו צריכים לקרות. אני מתייחסת לזה ברצינות רבה ואני רוצה לומר לאנשים שהושפעו - אני כל כך מצטערת. אני יודעת שאני בעמדה של פריווילגיה וכוח, והבנתי שעם זה באה אחריות, ואני לוקחת אחריות על מה שקורה בתוכנית שלי". רק שהמונולוג של דג'נרס לא היה אחיד בטון שלו, וכלל פה ושם גם בדיחות על הקיץ ה"נפלא" שעבר עליה או על חוסר הסבלנות שלה.

באתר באזפיד, שם פורסמו לאורך החודשים האחרונים מרבית הטענות נגד דג'נרס, שוחחו לאחר הפרק עם כמה עובדים מהעבר וההווה בתכנית שיצאו נגד ההתנצלות של המנחה. "לא רק שאלן הפכה את הטראומה שלי, הטראומה של כולנו, לבדיחה", הסביר אחד העובדים לשעבר, "היא איכשהו הצליחה לגרום לזה להיות הסיפור שלה". עובד אחר הוסיף: "כשהיא אמרה 'או, הקיץ שלי היה נהדר' וזה היה אמור להיות מצחיק, אני חשבתי ש'זה מצחיק שהיה לך קיץ קשוח כי כולם חשפו את כל הטענות על סביבת העבודה הרעילה שלך, ועכשיו את זו שסובלת?'". 

כמה מהעובדים ששוחחו עם האתר סיפרו כי הם הרגישו לא בנוח עם הבדיחות של דג'נרס בגלל שחלק מההאשמות נגד עובדי התכנית (שאינם המנחה) הגיעו עד לכדי טענות על התנהגות מינית בלתי הולמת. "כשאת מדברת על האנשים שהאשימו אותך על האחריות שלך בכל הנוגע להתנהגות מינית לא הולמת, אני לא חושב שזה ראוי שיהיו לך בדיחות במונולוג", הסביר עובד נוסף. 

במסגרת ההתנצלות, דג'נרס הסבירה כי הסלוגן שהוצמד לה עם השנים, "Be Kind" (תהיו אדיבים), טומן בחובו גם אתגר גדול בכל הנוגע לשמירה על המוניטין שלה כשזה מגיע להתנהגות יומיומית. "אני לא מצטער על זה שהיא בצרות עצומות בגלל שהיא מיתגה את עצמה כאדם של 'תהיו אדיבים'", הסביר אחד העובדים, "היא מתנהגת כאילו זה משהו שהיא אמרה על הדרך ונדבק אליה. זה לא משהו שנדבק אליה, זאת לא תאונה. היא קידמה את הרעיון הזה ואת אסטרטגיית השיווק הזאת שלא הייתה נכונה מאחורי הקלעים". 

במסגרת הכתבה, כאמור, שוחחו גם עם אחד מעובדיה בהווה של דג'נרס, אך הוא נשמע מעט יותר סלחן כלפי המעסיקה שלו (למרות ששמר על אנונימיות). "זה די מדהים שהדבר הזה מוצף בתכנית", הסביר, "המעבר הזה מסביבה בה שום דבר לא נאמר וכולם הולכים עם הראש כלפי מטה, אל עבר זה שעכשיו זה הנושא של התכנית הראשונה - זה די מדהים". "בין אם אני מאמין למה שהיא אומרת ובין אם לא, זה כבר עניין אחר", הוסיף.