בסוף חודש אפריל עלתה בשירות הסטרימינג האמריקאי פיקוק הקומדיה "Rutherford Falls" ("מפלי רת'רפורד", בתרגום חופשי), סדרה שעל פניו אמורה לפנות לכל חובב סיטקומים מושבע: מייק שור, תסריטאי "המשרד" בדימוס שלימים יצר את "מחלקת גנים ונוף", "המקום הטוב" ו"ברוקלין תשע-תשע", חובר לאד הלמס (כוכב "בדרך לחתונה עוצרים בווגאס" שהשתתף בעונותיה האחרונות של "המשרד"), ויחד הם מביאים למסך את הסיטקום הראשון בהיסטוריה על האוכלוסייה הילידית בארה"ב, זו שמכונה לעיתים בכינוי השנוי במחלוקת "אינדיאנים". רק שהחגיגיות, כך נראה, לא עולה בקנה אחד עם התוצאה.

את הסדרה החדשה שור והלמס יצרו לצד סיירה טלר אורנלאס, תסריטאית בת שבט הנאוואחו שעבדה בעבר גם היא ב"ברוקלין תשע-תשע". בנוסף, "Rutherford Falls" מתגאה בכך שחדר הכותבים שלה מונה את המספר הגדול ביותר אי פעם של תסריטאים ממוצא ילידי, כשמחצית מהם מגיעים מאותו רקע, שלעיתים רחוקות מדי זוכה לייצוג על המסך. כל אלה, כאמור, קורים כשגם העלילה עצמה עוסקת באמריקאים ממוצא ילידי, עם חריג אחד קטן: הדמות הראשית בסדרה, אותה מגלם הלמס, היא לבנה לחלוטין.

הלמס מגלם בסדרה את נייתן רת'רפורד, תושב בעיירה הגובלת בשמורה אינדיאנית שנאלץ להיאבק בחברתו הטובה ריגן (יאנה שמידינג), בת שבט המינשנקה, שהתגורר באיזור עוד לפני הקמת העיירה. הסיבה למאבק: העיירה מחליטה להסיר פסל של המייסד שלה, אחד מאבות אבותיו של נייתן, במטרה להחליף אותו במשהו מעט פחות פוגעני כלפי התושבים. רק שמעבר לכך שהלמס הוא השחקן המוכר ביותר בקאסט, מרבית העלילה מסופרת מנקודת המבט שלו, וניכר שלא כולם מרוצים מכך - על אחת כמה וכמה כשמדובר בסדרה שאמורה לעשות צדק היסטורי עם האוכלוסיה הילידית.

"מהרגע בו ראיתי את הפרצוף של אד הלמס בפרק הראשון", סיפר ניק מרטין, מבקר הטלוויזיה של המגזין New Republic, "הבנתי שאני אצפה בסדרה על הסרת הפסל דרך עיניים שאנחנו, כאומה, צפינו דרכן בכל אירוע משמעותי בהיסטוריה. זה הסיפור של נייתן רת'רפורד שמרים את ראשו פעם אחר פעם, ומזכיר לכם שהסדרה אולי פרוגרסיבית, אבל היא עדיין לא התשובה". בביקורת, מרטין הבהיר כי הסדרה זכתה בכמה שחקנים מצוינים ממוצא ילידי, אך הם "כינור שני לפרספקטיבה הלבנה של הסדרה".

"סרטים וסדרות אחרים מזהים את הצורך לספר סיפורים ילידיים", הוסיף מרטין, "אבל המממנים והיוצרים מתעקשים שתהיה דמות ראשית לבנה כדי שהצופים הלבנים ינהרו למסכים. כדי שסדרה כמו 'Rutherford Falls' תממש את מלוא הפוטנציאל היצירתי שלה, וכדי שהיא תמצא קהל רחב יותר, היא חייבת להרחיק את המצלמה מהלמס ולהתמקד שוב בקאסט משבט המינשנקה ובסיפורים שלו". 

בקרב הצופים, ניכר ש"Rutherford Falls" כבר הוכיחה את עצמה כסדרה חשובה ומחכימה, אך גם הם לא בהכרח מבינים את הבחירה של היוצרים להתמקד דווקא בהלמס. "אני אוהב אותה בינתיים", צייצה אחת הצופות, "אבל האווירה שלה די מוזרה, כי היא מלאה בדמויות מעניינות שאינן לבנות, ועדיין מתמקד בבחור לבן והמיוחס, למרות שהוא מוצג כבדיחה". "זה מתסכל לחלוטין", הוסיף גולש אחר, "אד הלמס מייצג את העושר הלבן והקולוניאליסטי, והסדרה עושה כל שביכולתה כדי לגרום לפעולות שלו להיראות חמודות"